Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Otwarcie sali rehabilitacyjnej

Niedziela, 19 czerwca 2016, 8:58
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Strzegom: Otwarcie sali rehabilitacyjnej
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Za nami oficjalne otwarcie sali rehabilitacyjnej w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu.

Uroczystego przecięcia czerwonej wstęgi dokonały dyrektor Małgorzata Zaremba oraz radna Miasta i Gminy Sabina Wiktorowicz, która należy do zaszczytnego grona "Przyjaciół Szkoły".

To dzięki jej wsparciu finansowemu sala została utworzona i wyposażona w roku szkolnym 2015/2016 w nowym skrzydle szkoły.
- Cieszę się, że mogłam pomóc. Warto wspierać dzieci i ich rozwój, nie można ich kategoryzować. Rehabilitacja to szansa na normalne funkcjonowanie, a połączenie korzystania rehabilitacji z nauką to jeszcze większa szansa na prawidłowy rozwój- mówi skromnie pani Sabina.

Obecnie korzystają z sali dzieci zapisane na wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnością uczęszczające do Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Na wyposażenie składają się m.in.: stół do terapii NDT-Bobath, dwa "Orbitreki" firmy Kettler, lustro korekcyjne, drabinki, maty Airex, piłki, wałki terapeutyczne, przybory i przyrządy do integracji sensorycznej, lampa Sollux, parawan, trampolina, plansze edukacyjne. Opiekunkami sali rehabilitacyjnej są wykwalifikowane fizjoterapeutki: mgr Dorota Kędzierska i mgr Karolina Mikunda.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group