Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Owocna narada

Sobota, 29 lipca 2023, 11:20
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
Gmina Dobromierz: Owocna narada
Fot. UG Dobromierz
W czwartek, 27 lipca na zaproszenie wójta Dobromierza Jerzego Ulbina w naradzie uczestniczyli sołtysi z terenu Gminy Dobromierz. Wójt przekazał informacje dotyczące wniosków złożonych przez gminę w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w tym środków pozyskanych na wparcie inwestycji w zakresie renowacji i odbudowy zabytków.

Dotacje pozwolą na realizację prac w 6 zabytkowych obiektach do których należą:

Kościół pw. św. Barbary w Gniewkowie, prace konserwatorskie – kwota dotacji 58 800,00 zł.
Barokowa rzeźba przydrożna św. Jana Nepomucena wraz z cokołem, prace konserwatorskie – kwota dotacji 68 600,00 zł.
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, prace remontowo-malarskie wnętrza kościoła – kwota dotacji 147 000,00 zł.
Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Szymanowie, odnowienie elewacji – kwota dotacji 147 000,00 zł.
Wieża widokowa w Dobromierzu, prace konserwatorskie i budowlane – kwota dotacji 294 000,00 zł.
Kościół pw. św. Jakuba Apostoła i św. Anny w Kłaczynie, prace konserwatorskie – kwota dotacji 333 200,00 zł.
Radny Powiatu Świdnickiego Krystian Ulbin poinformował o kolejnych etapach realizacji inwestycji powiatowych na terenie gminy, w tym m.in. przebudowie drogi w Borowie, kontynuacji budowy chodnika w Roztoce, czy uzupełnieniu odcinka nawierzchni asfaltowej przy świetlicy wiejskiej.

W trakcie spotkania sołtysi otrzymali informację dotyczącą środków finansowych, jakie sołectwa będą mogły przeznaczyć na zaplanowane przez siebie inwestycje w ramach Funduszu Sołeckiego na 2024 rok. Środki funduszu sołeckiego są to środki własne Gminy Dobromierz wyodrębnione w budżecie na określony rok. Warunkiem przyznania w danym roku budżetowym środków z funduszu sołeckiego jest złożenie do 30 września wniosku do wójta gminy. Warto dodać, że wysokość środków w ramach tego działania na przyszły rok to kwota ponad 532 tys. zł i jest ona wyższa o blisko 110 tys. zł w porównaniu z rokiem bieżącym. Zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy zadecydują o ich przeznaczeniu odbędą się we wrześniu. Dokładny harmonogram zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej pod koniec sierpnia br.

Sołtysi omówili również zadania związane z organizacją Dożynek Gminnych, które odbędą się w sobotę, 26 sierpnia w Borowie. Naradę zakończyły sprawy różne, gdzie zgłaszano bieżące problemy i potrzeby sołectw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group