Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Pachniało średniowieczem

Wtorek, 16 lipca 2019, 7:10
Autor: red
Wierzbna: Pachniało średniowieczem
Fot. UM Żarów
Pokaz mody średniowiecznej, tańce dworskie, walki wojów i rycerzy, słowiańska kuchnia, gry i zabawy historyczne.

Na wszystkich miłośników historii mnóstwo atrakcji czekało na II Jarmarku Średniowiecznym, który odbył się w niedzielę, 14 lipca w Wierzbnej. Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali Andrzej Sośnierz właściciel pałacu pocysterskiego w Wierzbnej oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

– Dziś każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudzić. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji zapewnionych przez organizatorów Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz OGAR crafts. Zapraszamy na podróż w czasie – mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wielu widzów zgromadził pokaz walk średniowiecznych. Walki były zaciekłe i męczące. Nie łatwo jest operować dwukilogramowym mieczem będąc przywdzianym w tradycyjną ciężką zbroję. Na terenie przypałacowym rozstawione zostały różnorodne stanowiska artystyczno-edukacyjne. Dla chętnych adeptów rycerskiego rzemiosła czekały ćwiczenia fechtunku i przymierzanie zbroi. Na tych, którzy nie lubią walczyć mieczami czekała kolejna atrakcja, czyli łucznictwo, do którego kolejka nie malała. W czasie trwania jarmarku dla spragnionych i głodnych przygotowano słowiańską kuchnię w której nie zabrakło podpłomyków. Raczyć można się także było smakołykami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskiej z Wierzbnej.

Śmiałkowie, którzy uczestniczyli w historycznych grach i zabawach musieli wykazać się nie tylko siłą, ale przede wszystkim sprytem i zręcznością. A rzemieślnicy opowiadali o swoim fachu, narzędziach i materiałach.

Na zakończenie uczestnicy jarmarku mogli wysłuchać opowieści o biskupie wrocławskim Henryku z Wierzbnej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group