Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Paczki świąteczne

Poniedziałek, 22 marca 2021, 13:14
Autor: red
Świebodzice: Paczki świąteczne
Fot. UM Świebodzice
850 paczek świątecznych trafi do mieszkańców Świebodzic.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzięki staraniom Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi oraz Ośrodka Pomocy Społecznej została zorganizowana kolejna akcja pomocowa, polegająca na przygotowaniu 650 paczek z produktami żywnościowymi dla mieszkańców Świebodzic i jest ona największą przedświąteczną akcją w ostatnich latach.

W trosce o dobro i zdrowie Świebodziczan oraz mając na celu sprawny przebieg akcji zaangażowani są w nią żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od dnia 18 marca pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w magazynie przy ul. Wojska Polskiego 14 wydają żywność, na miejscu akcji w dniu 19 marca byli obecni: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa.

Jest to realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Do Świebodzic żywność trafiła z Banku Żywności we Wrocławiu oraz Caritasu Diecezji Świdnickiej i będzie dystrybuowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Akcję wsparli także lokalni przedsiębiorcy Mirosław Olendzki oraz Państwo Grajewscy za co serdecznie dziękujemy.

Osobom niepełnosprawnym oraz tym, które nie są w stanie dotrzeć do punktu wydawania paczek znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego (np. z powodu przebywania na kwarantannie), żywność na bieżąco dostarczają współpracujący z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach żołnierze w asyście Straży Miejskiej. Akcja wydawania żywności potrwa do 25 marca 2021 r.
Pomoc kierowana jest do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiednich produktów żywnościowych, z tego powodu paczki będą trafiać do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, określonej przesłankami ustawy o pomocy społecznej. Do otrzymania żywności mają prawo osoby, które otrzymały skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jedna osoba otrzyma około 20 kg produktów żywnościowych, w przygotowanym zestawie znajduje się szeroka gama artykułów.
Ponadto w dniu 1 kwietnia 2021 r. Ośrodek Pomocy Społecznej dodatkowo dla dwustu najbardziej potrzebujących rodzin przekaże mięsne produkty żywnościowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group