Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Paczki żywnościowe

Poniedziałek, 29 marca 2021, 17:18
Autor: red
Świebodzice: Paczki żywnościowe
Fot. UM Świebodzice
Dobiegła końca jedna z największych akcji wydawania paczek żywnościowych w Świebodzicach, pochodząca z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020, która została zorganizowana przez Burmistrza Miasta Pawła Ozgę. Przez siedem dni wydano 650 paczek świątecznych.

Pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy od 18 marca z wielkim zaangażowaniem przez kilka godzin dziennie wydawali produkty żywnościowe potrzebującym mieszkańcom, wsparli żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil. Dzięki, którym paczki zostały dostarczone do miejsca zamieszkania osób niepełnosprawnych oraz osób, które ze względu na różne okoliczności nie mogły odebrać ich osobiście, za co składamy szczególne podziękowania. Przy zaangażowaniu Pani Urszuli Folkman - pracownika socjalnego OPS akcja rozwożenia paczek do ponad 30 lokalizacji znajdujących się we wszystkich zakątkach Świebodzic przebiegła nad wyraz sprawnie. Pracownicy OPS czuwali nad tym, aby w miejscu odbioru paczek nie dochodziło do zgromadzeń co m.in. ułatwił specjalnie stworzony harmonogram, a także przestrzegane były kluczowe w dobie pandemii zasady: dezynfekcja, dystans, maseczka. Nadzór nad przebiegiem akcji sprawowali: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca burmistrza Miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, dyrektor OPS Robert Sysa, zastępca dyrektora OPS Beata Jankiw. Akcja spotkała się z uznaniem mieszkańców, którzy serdecznie dziękowali za otrzymane wsparcie.

Niestety miał miejsce jeden incydent, który jest dla nas bardzo niezrozumiałym i krzywdzącym, godzi w pracę wszystkich osób, które z wielkim zapałem organizowały zbiórkę. Osoba podająca się za świebodzickiego redaktora poinformowała telefonicznie jednostkę wojskową we Wrocławiu, o tym, że podczas akcji rozdawane są wraz z paczkami ulotki wyborcze. Było to oczywiście nieprawdą. Przykre jest to, że tego typu akcja, w którą zaangażowało się wiele osób o dobrych sercach, m.in. wspaniali pracownicy OPS, lokalni przedsiębiorcy jest przedstawiana w negatywnym, kłamliwym świetle. Działanie to z pewnością miało przeszkodzić i wywołać zamieszanie w prawidłowym przebiegu akcji, a o mało nie spowodowało jej wstrzymania. Jak podkreśla dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa pomimo krzywdzącego i nieprawdziwego zgłoszenia, którego dokonał „redaktor” akcja okazała się sukcesem, nieprawdą jest, że akcji wydawania paczek towarzyszyła agitacja polityczna.

To nie koniec świadczenia pomocy naszym mieszkańcom. W dniu 1 kwietnia z okazji Świąt Wielkiej Nocy Ośrodek Pomocy Społecznej dodatkowo dla dwustu najbardziej potrzebujących rodzin przekaże mięsne produkty żywnościowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group