Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pada śnieg, pada śnieg... [zobacz: foto, video, ostrzeżenie meteo]

Wtorek, 3 maja 2011, 9:22
Aktualizacja: 12:53
Autor: KO
Dolny Śląsk: Pada śnieg, pada śnieg... [zobacz: foto, video, ostrzeżenie meteo]
Świdnica, godz. 10.
Fot. Karolina Osińska
W Świdnicy z samego rana padał śnieg z deszczem, ok. godz. 10 biały puch zaczął sypać na całego. W Jeleniej Górze z kolei na rondzie wyjazdowym w kierunku Szklarskiej Poręby i Zgorzelca zatrzymano ruch samochodów ciężarowych ze względu na bardzo mocne opady śniegu i bardzo śliską nawierzchnię.

Majowe święto w śniegu... Tego już dawno nie było. Ci, którzy chcieli się dziś powygrzewać w słońcu, muszą skorygować plany na majówkę. Szczególnie, jeśli wybierali się w Kotlinę Jeleniogórską. Raport z tamtego regionu: tutaj.

Zobacz film:

***
Aktualizacja z dróg regionu z godz. 12

Odwołano komunikat o utrudnieniach na podjazdach drogi K30 w pobliżu miejscowości Barcinek oraz na drodze nr 297 Golejów – Pasiecznik.

Na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Jaworem a Bolkowem występują poważne utrudnienia spowodowane opadami śniegu oraz łamiącymi się gałęziami pod naporem białego puchu. Jeleniogórska policja informuje, że ze względu na intensywne opady śniegu mogą występować utrudnienia w ruchu na odcinku Jelenia Góra - Świerzawa (podjazd pod Kapelę). W powiecie ząbkowickim droga krajowa nr 46 w miejscowości Laski zablokowana ze względu na obfite opady śniegu. Utrudnienia w ruchu również na drodze krajowej nr 8 i pozostałych drogach powiatu kłodzkiego spowodowane silnymi opadami atmosferycznymi śniegu, oraz powalonymi drzewami na drodze.

***
Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW

Dziś występujące opady śniegu spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm, na przedgórzu i w górach od 10 do 20 cm, lokalnie 25 cm. W nocy nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do -2°C.

Skutki: Utrudnienia komunikacyjne; śliskość na drogach. Miejscami śliskość na drogach i chodnikach, utrudnienia komunikacyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group