Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pakiet powitalny

Sobota, 30 stycznia 2021, 9:49
Aktualizacja: 10:50
Autor: red
Gmina Świdnica: Pakiet powitalny
Fot. Gmina Świdnica
Od czterech lat wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek (gmina Świdnica, powiat świdnicki, woj. dolnośląskie) wita najmłodszych mieszkańców gminy "pakietem powitalnym" w ramach akcji NAJWIĘKSZY SKARB GMINY TO TY.

- Mamy tę świadomość, że skarbem każdej rodziny są ich dzieci. Na przestrzeni czterech lat „gminne wyprawki” trafiły do ponad 800 rodzin – mówi z dumą wójt gminy Świdnica.

Co znajduje się w pakiecie powitalnym?

Przede wszystkim list gratulacyjny skierowany do nowo narodzonych mieszkańców gminy i ich rodziców. Jest w nim metryczka dotyczącą malucha. Ciekawostką listu są także historyczne wydarzenia na świecie i w Polsce, a najważniejszym wydarzeniem w gminie Świdnica są właśnie narodziny naszych nowych mieszkańców. W liście znajdują się także notowania obejmujące kursy walut, złota i ropy, które miały miejsce w dniu narodzin. Mamy nadzieję, że ten właśnie list będzie miłą pamiątką i skarbnicą wiedzy dla dziecka, z chwilą osiągnięcia pełnoletniości. Pakiet powitalny zawiera również pieluchy, kocyk i środki do pielęgnacji noworodka.
- Jest też segregator pediatryczny z cennymi poradami dla rodziców dziecka i miejscem na dokumentację medyczną. Można w nim znaleźć przydatne informacje dotyczące badań profilaktycznych u dzieci, jak przygotować się do badań laboratoryjnych, pobytów w szpitalu, jakie dokumenty zabrać na wizytę u lekarze i wiele innych cennych informacji. Są też zakładki na wyniki z badań, które z pewnością uporządkują gromadzoną dokumentację medyczną dziecka – podkreśla Teresa Mazurek, wójt gminy.

Wyprawka kierowana jest do osób rodzin zameldowanych w gminie Świdnica. Jest to podyktowane faktem, że w momencie rejestracji narodzin dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego, to rodzice podejmują decyzję, w której gminie chcą zameldować swoje dziecko. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Od 2019 r. bliźniaków urodzonych i zameldowanych w gminie Świdnica witamy pakietem powitalnym na łączną kwotę 1000 zł.

Szczegółowe informacje nt. gminnej wyprawki udzielane są pod nr tel. 74 852 12 26 wew. 222,213.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group