Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pamiątkowe tablice w Mrowinach

Wiadomości: REGION, Mrowiny
Środa, 7 grudnia 2011, 15:20
Aktualizacja: Czwartek, 8 grudnia 2011, 8:30
Autor: red
Fot. użyczone
W Mrowinach odbyła się uroczystość poświęcona pamięci wszystkim zmarłym Polakom oraz dawnym niemieckim mieszkańcom pochowanym na terenie wokół kaplicy w Mrowinach, będącym obecnie własnością Parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Jako symbol pamięci o wszystkich zmarłych pochowanych na tym terenie, zakupiono i wmurowano w płytę naziemną przy kaplicy dwie pamiątkowe tablice: w języku niemieckim i polskim.

Mszy Świętej w intencji zmarłych przewodniczył Wicedziekan dekanatu Żarów – Ksiądz Władysław Terpiłowski, a homilię wygłosił proboszcz mrowińskiej parafii – Ksiądz Paweł Szajner. We Mszy Świętej uczestniczył również Ksiądz Ryszard Mencel – Proboszcz Parafii w Imbramowicach. Podczas Mszy Świętej tablice zostały poświęcone, zapalono znicze i złożono kwiaty jako symbol pamięci. W uroczystości wzięli również udział: burmistrz Żarowa – Leszek Michalak, sekretarz gminy – Sylwia Pawlik, radni Rady Miejskiej w Żarowie, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach - Roman Konieczny razem z przedstawicielami grona pedagogicznego i uczniami, przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach oraz mieszkańcy gminy Żarów. Niech ta uroczystość będzie świadectwem jedności z tymi, którzy tu żyli, mieszkali, a także wyrazem naszej miłości i szacunku do nich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zDolny Ślask 7-12-2011 15:57
Bardzo pozytywne myślenie.Popieram! We wszystkich miejscowościach na Dolnym Śląsku powinny zaistnieć takie tablice.Choćby z ludzkiej przyzwoitości.
~99 11-12-2011 12:23
To dobrze,że takie tablice powstają. Tylko wielka szkoda, że z takimi błędami. Kto tłumaczył tekst na j. niemiecki ? To żenada ! Jak Niemcy przyjadą to złapią się za głowę. Czy w gminie Żarów brak jest porządnych germanistów? Ten napis kategorycznie trzeba zmienić i to jak najszybciej. Przypuszczam, że tłumaczenia dokonała osoba ucząca tego języka w szkole w Mrowinach. SKANDAL.
~ 11-12-2011 12:49
Gdyby ktoś na Wschodzie na polskim cmentarzu zamieścił tekst z błędami lament byłby na całego. Trzeba szanować ludzi . Poprawić tablicę. Koniecznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group