Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pamiętaj ! pies to obowiązek i odpowiedzialność

Sobota, 16 kwietnia 2016, 15:18
Aktualizacja: 16:48
Autor: opr.red.
Świdnica: Pamiętaj ! pies to obowiązek i odpowiedzialność
Fot. www.sm.swidnica.pl
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, świdnicka Straż Miejska podjęła działania zmierzające do przestrzegania ogólnych zasad, którymi winni kierować się właściciele czworonogów. Mając psa musimy zadbać, aby nasze stworzenie nie zagrażało otoczeniu (art.77 Kodeksu Wykroczeń).

Każda osoba wyprowadzająca swojego pupila jest zobowiązana do ochrony terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przed zanieczyszczeniem (uchwała porządkowa Rady Miejskiej w Świdnicy). Niestosowanie się do tych zapisów zagrożone jest karą, w postępowaniu mandatowym do 500 zł, gdy sprawa trafi przed oblicze sądu do 5000 zł.

W minionym tygodniu strażnicy poddali kontroli skwery i miejsca wcześniej wytypowane na Osiedlu Zawiszów, Osiedlu Zarzecze i Osiedlu Młodych. W działaniach tych w godzinach 18-20 wzięło udział 16 strażników. W trakcie kontroli stwierdzili, że w 127 przypadkach, prawidłowo sprawowana była opieka nad zwierzęciem. Ujawniono jednego psa bezpańskiego. W pięciu przypadkach pouczono tych właścicieli czworonogów, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

Przeprowadzanie takich akcji będzie kontynuowane w celu wyeliminowania niepożądanych zachowań, chcielibyśmy doprowadzić do nawyku należytej odpowiedzialności za swojego pupila. Oczywiście w tym przedsięwzięciu mogą uczestniczyć wszyscy. Choćby przez zwrócenie uwagi tym, którzy niestosują się do obowiązujących przepisów w tym względzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group