Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pamiętają o Niepodległości

Niedziela, 12 listopada 2023, 9:10
Aktualizacja: 12:10
Autor: red
Świebodzice: Pamiętają o Niepodległości
Fot. UM Świebodzice
Dzień Niepodległości w w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Świebodzicach.

W Piątkowe przedpołudnie (10 listopada) w Szkole Podstawowej Integracyjnej odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor szkoły Łukasz Kucemba, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie.

Po odśpiewaniu Hymnu Polski nastąpił moment na występ artystyczny.

Cała uroczystość została przygotowana przez uczniów placówki. W występie dzieci zaprezentowały historię rozbiorów Polski oraz 123 lat walki o odzyskanie niepodległości, przeplatane pieśniami tj. „Rota”, „Rozkwitały pęki białych róż”, „Warszawianka” oraz wierszami m.in.: Edwarda Słomińskiego „Ta, co nie zginęła”, Wisławy Szymborskiej „Modlitwa za Ojczyznę Piotra Skargi”.

Po występie głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, który serdecznie podziękował za zaproszenie, a także występy zespołu oraz uczniów. Opowiedział w skrócie, jak wyglądało życie rówieśników apelu w czasach walki o niepodległość oraz w imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi i własnym zaprosił wszystkich serdecznie na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.
Następnie głos zabrał Dyrektor Łukasz Kucemba, również przedstawiając w skrócie historię odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów i zwrócił szczególną uwagę, aby szanować Ojczyznę, za którą kiedyś walczyli nasi dziadkowie oraz tę mniejszą, w której żyjemy – Świebodzice.

Ostatnią częścią apelu, było wręczenie nagród przez Dyrektora placówki oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego w konkursie plastycznym na zakładkę do książki: Emilii Brzezińskiej (IV), Ewelinie Czerwińskiej (VII) i Julii Krzywickiej (VII).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group