Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pamiętają o Sybirakach

Niedziela, 4 stycznia 2015, 16:53
Aktualizacja: 16:54
Autor: red.
Strzegom: Pamiętają o Sybirakach
Fot. UM Strzegom
Zgodnie z wieloletnią już tradycją prezes Koła Sybiraków w Strzegomiu – Jerzy Orabczuk w Wigilię Bożego Narodzenia złożył kwiaty i zapalił znicze pod pomnikiem Bezimiennej Matki Sybiraczki, który znajduje się u zbiegu ulic Św. Anny i Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu.

Honorowemu Obywatelowi naszego miasta 24 grudnia br. towarzyszyli: zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu w latach 2006-2014 - Tadeusz Wasyliszyn oraz przedstawiciele branży kamieniarskiej - Zenon Kiszkiel i Stanisław Szałecki.

Jak podkreśla Jerzy Orabczuk, odkąd pomnik Matki Sybiraczki stanął na Skwerze Sybiraków, to jego obowiązkiem jest przybycie w to miejsce i oddanie hołdu tym, którzy zginęli na nieludzkiej ziemi. - Cieszę się, że za każdym razem towarzyszą mi zaprzyjaźnione osoby, które - podobnie jak ja - chcą dać świadectwo miłości do swojej Ojczyzny. Dzięki takim gestom pamięć o tych smutnych wydarzeniach z naszej historii będzie pielęgnowana i będzie niejako dziedzictwem dla kolejnych pokoleń. Chcę bardzo serdecznie podziękować tym osobom za ich obecność - podkreśla prezes Sybiraków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group