Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pamiętajmy o bezdomnych

Środa, 12 grudnia 2012, 0:25
Aktualizacja: 0:26
Autor: red.
Świebodzice: Pamiętajmy o bezdomnych
Fot. użyczone
Straż Miejska w Świebodzicach zwraca się z apelem do mieszkańców Świebodzic o każdorazowe zgłaszanie informacji o osobach bezdomnych, mieszkających na terenie ogródków działkowych lub opuszczonych budynków.

- W ramach służby patrolowej będziemy częściej zaglądać w tego typu miejsca, jednak prosimy o informacje od mieszkańców, bo czasami nie wszędzie uda się dotrzeć – mówi Łukasz Gil, Komendant SM w Świebodzicach. – Pamiętajmy, że ujemne temperatury powodują szybkie wychłodzenie organizmu a w konsekwencji zagrożenie dla życia i zdrowia.

Miasto w sytuacji, gdy temperatury znacznie się obniżą, podobnie jak rok temu uruchomi ogrzewalnię miejską. Będzie się ona mieścić w budynku Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4.

Strażnicy proszą także o rozwagę w używaniu środków pirotechnicznych. W grudniu jak co roku zacznie obowiązywać rozporządzenie Wojewody Dolnośląskiego w sprawie zakazu używania środków pirotechnicznych w miejscach publicznych. Za złamanie tego zakazu grozi grzywna w postępowaniu mandatowym do 500 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group