Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pamiętali o rocznicy

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 15:06
Aktualizacja: 15:06
Autor: red
Świebodzice: Pamiętali o rocznicy
Fot. UM Świebodzice
W niedzielę, 1 sierpnia, na godzinę 17:00 Miejski Dom Kultury wraz z Ogólnopolskim Teatrem William–Es zaprosili mieszkańców w sentymentalną podróż muzyczną do lat 20 –tych i 30 – tych ubiegłego wieku.

Uczestników wydarzenia serdecznie powitała Dyrektor Katarzyna Woźniak, prosząc o minutę ciszy ku czci walczących i poległych podczas Powstania Warszawskiego, którego 77. rocznicę obchodziliśmy.

Następnie rozpoczął się koncert w wykonaniu Danuty Gołdon-Legler Tomasza Furmana. Wykonała piękne aranżacje piosenek z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, wśród nich m.in.: Umówiłem się z nią na dziewiątą, Miłość Ci wszystko wybaczy, To ostatnia niedziela, Już nie zapomnisz mnie. Pani Danuta zadeklamowała również dwa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Koncert spotkał się z ogromnym uznaniem widowni, gdyż prowadzony był w formie stałej interakcji z widzami. Publiczność odpowiadała na pytania dotyczące wykonywanych utworów, a poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkimi upominkami. Po zakończeniu koncertu Dyrektor Katarzyna Woźniak podziękowała artystom za piękny występ i uhonorowała ich kwiatami.

Na kolejne ciekawe spotkanie w Miejskim Domu Kultury zapraszamy już w najbliższy czwartek (5 sierpnia). W ramach cyklu Pogawędki przy kawie, czyli historia regionu prelekcję pt. „Tajemnice Conrada” poprowadzi Tomasz Jurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group