Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boleścin: Pamiętali o swoich poprzednikach

Czwartek, 14 listopada 2013, 11:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: red.
Boleścin: Pamiętali o swoich poprzednikach
Fot. UG Świdnica
– Po raz drugi wspólnie gromadzimy się na modlitwie aby wspomnieć tych, których życie ziemskie już przebrzmiało – mówił Ks. Tadeusz Fuksa, Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli podczas nabożeństwa wypominkowego w kościele św. Józefa w Boleścinie.

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu. 13 listopada, tak czynni jak i emerytowani nauczycieli w modlitwie wypominkowej polecali Bożemu Miłosierdziu swoich poprzedników, którzy niejednokrotnie przez lata kształtowali charaktery młodego pokolenia i wpisali się w historię wielu szkół.

Listopad to czas, kiedy więcej myślimy o naszym przemijaniu i zmarłych. Przypomina nam o tym przyroda: pożółkłe i opadające iście z drzew, przypomina nam o tym Kościół zapraszając do szczególnej modlitwy wypominkowej za tych, co spośród nas już odeszli.

- Jest miejsce, dokąd listy nie dochodzą gdzie tylko myśli i modlitwy błądzą .... Czasem odchodzą dobrzy ludzie, co nam pomogli w życiu wiele. I próżno wtedy pytać Boga czemu odchodzą przyjaciele.......? A my zostaliśmy tutaj pomniejszeni o czyjąś nieobecność. Odkrywamy w pamięci wszystkie dobre chwile, ich ciepłe słowa, gesty. Bardzo często mówimy – gdybyś tu był, gdybyś tu była- jakby wyglądało nasze życie? A tak, pozostały tylko pytania – po co ja żyję? Czy to wszystko ma sens? Nie pytaj mnie dlaczego ich nie ma. Odpowiedzi nie znajdziesz po tej stronie życia. Niech twoje życie będzie odpowiedzią na te trudne pytania – mówił w wypominkowych rozważaniach ks. Tadeusz Fuksa.

Bezpośrednio po nabożeństwie, przybyli goście udali się na świetlicę, gdzie rada parafialna z Boleścina wraz gospodarzami spotkania (nauczycielami z Boleścina) podjęli zaproszonych ciepłym poczęstunkiem. Podczas spotkania nie brakowało wspólnych rozmów i śpiewów.

Nasze modlitwy i wspólne spotkania są wyrazem pamięci o ludziach, którzy tę historię tworzyli – podkreślali zgodnie nauczyciele. Nad oprawą muzyczną czuwali: Tadeusz Szarwaryn, Aleksandra Gawron, Małgorzata Ochenduszko, Małgorzata Pizuńska.

W ubiegłym roku w Krzyżowej czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy oświaty, ich rodziny i przyjaciele modlili się w intencji zmarłych swoich poprzedników.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group