Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pan Błyszczak odwiedzi świdnickie przedszkolaki

Środa, 21 marca 2018, 15:29
Autor: red
Świdnica: Pan Błyszczak odwiedzi świdnickie przedszkolaki
Fot. UM Świdnica
Pan Błyszczak, bohater akcji „Czysta Świdnica” ponownie odwiedzi wszystkie przedszkolaki.

Dla najmłodszych świdniczan przygotował wielką grę planszową. Na dzieci czekają zagadki, rebusy oraz specjalne zadania związane z segregacją odpadów.

Od 12 do 23 marca w zajęciach edukacyjnych uczestniczyć będzie osiemnaście świdnickich placówek. Dzieci zostaną zaproszone do wspólnego spaceru z Panem Błyszczakiem po czystej Świdnicy - planszy do gry. Na gigantycznej plandece będzie umieszczona gra w wersji max (3 m x 3 m). Zadaniem dzieci będzie przejście przez całą planszę i wykonanie różnorodnych zadań związanych z ekologią. Zostały one podzielone na dwie kategorie:

Dzień z Panem Błyszczakiem – na specjalnych polach znajdują się ukryte scenki z życia codziennego przedszkolaków. Dzieci będą musiały przedstawić pozytywne zachowania względem środowiska – np. pakowanie jedzenia do śniadaniówki, zabieranie na zakupy toreb wielorazowego użytku;

Segregacja odpadów – dzieci posegregują śmieci z kubełków na papier, plastik, szkło oraz elektrośmieci. Po ich zebraniu przedszkolaki otrzymają nagrodę, którą będzie zestaw naklejek do łazienki (przypominających o zakręceniu wody), do kuchni (przypominających o segregacji odpadów) i do pokoju (przypominających o zgaszeniu światła).

- W przeprowadzonych w ubiegłym roku zajęciach udział wzięło ponad 500 przedszkolaków. Dzieci polubiły Pana Błyszczaka i razem z nim podczas zabawy uczyły się jak postępować z odpadami. Edukacja ekologiczna wśród najmłodszych przynosi najlepsze efekty. Mamy nadzieję, że poprzez takie właśnie działania wyrobimy w maluchach dobre nawyki, przyczyniające się do ochrony środowiska – podkreśla prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group