Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pan Błyszczak odwiedzi świdnickie przedszkolaki

Wiadomości: Świdnica
Środa, 21 marca 2018, 15:29
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Pan Błyszczak, bohater akcji „Czysta Świdnica” ponownie odwiedzi wszystkie przedszkolaki.

Dla najmłodszych świdniczan przygotował wielką grę planszową. Na dzieci czekają zagadki, rebusy oraz specjalne zadania związane z segregacją odpadów.

Od 12 do 23 marca w zajęciach edukacyjnych uczestniczyć będzie osiemnaście świdnickich placówek. Dzieci zostaną zaproszone do wspólnego spaceru z Panem Błyszczakiem po czystej Świdnicy - planszy do gry. Na gigantycznej plandece będzie umieszczona gra w wersji max (3 m x 3 m). Zadaniem dzieci będzie przejście przez całą planszę i wykonanie różnorodnych zadań związanych z ekologią. Zostały one podzielone na dwie kategorie:

Dzień z Panem Błyszczakiem – na specjalnych polach znajdują się ukryte scenki z życia codziennego przedszkolaków. Dzieci będą musiały przedstawić pozytywne zachowania względem środowiska – np. pakowanie jedzenia do śniadaniówki, zabieranie na zakupy toreb wielorazowego użytku;

Segregacja odpadów – dzieci posegregują śmieci z kubełków na papier, plastik, szkło oraz elektrośmieci. Po ich zebraniu przedszkolaki otrzymają nagrodę, którą będzie zestaw naklejek do łazienki (przypominających o zakręceniu wody), do kuchni (przypominających o segregacji odpadów) i do pokoju (przypominających o zgaszeniu światła).

- W przeprowadzonych w ubiegłym roku zajęciach udział wzięło ponad 500 przedszkolaków. Dzieci polubiły Pana Błyszczaka i razem z nim podczas zabawy uczyły się jak postępować z odpadami. Edukacja ekologiczna wśród najmłodszych przynosi najlepsze efekty. Mamy nadzieję, że poprzez takie właśnie działania wyrobimy w maluchach dobre nawyki, przyczyniające się do ochrony środowiska – podkreśla prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group