Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pan Błyszczak ponownie odwiedzi świdnickie przedszkolaki

Wtorek, 8 marca 2016, 7:20
Autor: opr.red.
Świdnica: Pan Błyszczak ponownie odwiedzi świdnickie przedszkolaki
Fot. użyczone
Pan Błyszczak, bohater akcji „Czysta Świdnica” ponownie odwiedzi wszystkie przedszkolaki. Tym razem przygotował dla najmłodszych świdniczan wielką grę planszową. Na dzieci czekają zagadki, rebusy oraz specjalne zadania związane z segregacją odpadów.

Od 7 do 18 marca w zajęciach edukacyjnych uczestniczyć będzie czternaście świdnickich placówek. Dzieci zostaną zaproszone do wspólnego spaceru z panem Błyszczakiem po czystej Świdnicy - planszy do gry. Na gigantycznej plandece będzie umieszczona gra planszowa w wersji max (3,0 m x 3,0 m). Zadaniem dzieci będzie przejście przez całą planszę i wykonanie różnorodnych zadań związanych z segregacją odpadów.

Nagrodą za udział w zajęciach będą odznaczenia w postaci przypinek oraz kolorowanki z rysunkami pana Błyszczaka.
 
- W przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku zajęciach udział wzięło około 300 przedszkolaków. Najmłodsi polubili Błyszczaka i razem z nim podczas zabawy uczyli się , jak postępować z odpadami. Poprzez szerokie działania edukacyjne chcemy doprowadzić do zmiany nawyków. Selekcja odpadów ma być odruchem, wynikającym ze świadomości, iż w ten sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska – podkreśla prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group