Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pan Błyszczak ponownie odwiedzi świdnickie przedszkolaki

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 8 marca 2016, 7:20
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Pan Błyszczak, bohater akcji „Czysta Świdnica” ponownie odwiedzi wszystkie przedszkolaki. Tym razem przygotował dla najmłodszych świdniczan wielką grę planszową. Na dzieci czekają zagadki, rebusy oraz specjalne zadania związane z segregacją odpadów.

Od 7 do 18 marca w zajęciach edukacyjnych uczestniczyć będzie czternaście świdnickich placówek. Dzieci zostaną zaproszone do wspólnego spaceru z panem Błyszczakiem po czystej Świdnicy - planszy do gry. Na gigantycznej plandece będzie umieszczona gra planszowa w wersji max (3,0 m x 3,0 m). Zadaniem dzieci będzie przejście przez całą planszę i wykonanie różnorodnych zadań związanych z segregacją odpadów.

Nagrodą za udział w zajęciach będą odznaczenia w postaci przypinek oraz kolorowanki z rysunkami pana Błyszczaka.
 
- W przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku zajęciach udział wzięło około 300 przedszkolaków. Najmłodsi polubili Błyszczaka i razem z nim podczas zabawy uczyli się , jak postępować z odpadami. Poprzez szerokie działania edukacyjne chcemy doprowadzić do zmiany nawyków. Selekcja odpadów ma być odruchem, wynikającym ze świadomości, iż w ten sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska – podkreśla prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group