Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

kraj: Państwo szuka rachmistrzów spisowych

Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 8:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: red.
kraj: Państwo szuka rachmistrzów spisowych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na przyszły rok zaplanowano kolejny spis powszechny. W urzędach miast i gmin ruszył nabór rachmistrzów. W Świdnicy na przykład będzie pracowało 30 rachmistrzów, a nabór dotyczy również 6 rezerwowych rachmistrzów. Zgłaszać się można do piątku.

Powszechny spis ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w Polsce od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. To pierwszy spis powszechny od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej.

Kandydaci na rachmistrzów muszą mieć ukończone 18 lat, co najmniej średnie wykształcenie (preferowani będą studenci oraz osoby z wyższym wykształceniem). Wymagane są też niekaralność i korzystanie z pełni praw publicznych. Od kandydatów oczekuje się umiejętności obsługi komputera, dobrej znajomości terenu swojej gminy (w tym umiejętności korzystania z map cyfrowych), sprawności fizycznej, wysokiej kultury osobistej, łatwości nawiązywania kontaktów i asertywności, komunikatywności, uprzejmości i cierpliwości oraz pełnej dyspozycyjności.

Każdy kandydat na rachmistrza powinien w swoim urzędzie gminy złożyć:
1. kwestionariusz zgłoszeniowy,
2. CV,
3. dokument potwierdzający wykształcenie (kserokopia),
4. oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
5. oświadczenie o niekaralności,
6. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych zawartych w ofercie dla potrzeb rekrutacji.

Świdniczanie dokumenty powinni składać do piątku, 17 grudnia w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49 (pok. 27) w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 730–1530 oraz we wtorek od 730 do 1700 w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem: „Nabór kandydatów na rachmistrzów NSP 2011” lub za pośrednictwem poczty na podobnych zasadach (liczy się data wpływu dokumentów do urzędu). Szczegółowe informacje oraz niezbędne druki zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Świdnicy www.bip.um.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group