Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pantery w Świebodzicach

Wtorek, 16 maja 2023, 10:44
Aktualizacja: 10:44
Autor: red
Świebodzice: Pantery w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Drużyna Footballu Amerykańskiego Panthers Wrocław w Świebodzicach.

Świetnie położone boisko w Cierniach oraz przyjazna atmosfera panująca w mieście zachęciła drużynę Footballu Amerykańskiego Panthers Wrocław do przeprowadzenia treningu w naszym mieście. W sobotę, tj. 13 maja około 40 zawodników odwiedził Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński oraz Radny Rady Miejskiej Marek Gąsior.

Trener drużyny serdecznie podziękował Burmistrzowi za możliwość przeprowadzenia treningu w Świebodzicach, chwalił atmosferę w mieście oraz był zauroczony pięknym położeniem boiska. Burmistrz Miasta Paweł Ozga podkreślił, że jest dla nas zaszczytem gościć tak mocno utytułowaną i rozpoznawalną drużynę.

Klub uczestniczy w rozgrywkach European League of Football, Drużyna czterokrotnie zdobyła Mistrzostwa Polski, wygrała Polish Bowl XI, XII i XIV, XV, dodatkowo w 2016 zwyciężyła w rozgrywkach o Mistrzostwo Europy IFAF. Stadionem domowym Panthers jest Stadion Olimpijski we Wrocławiu. W roku 2021, seniorski skład Panthers jako jedyna drużyna Polski występowała w ramach międzynarodowych rozgrywek European League of Football.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group