Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pantomima dla seniorów

Piątek, 6 kwietnia 2018, 9:50
Autor: red
Strzegom: Pantomima dla seniorów
Fot. UM Strzegom
Pantomima "Krzesła" jak i "Zwyczaje Wielkanocne" – pod takimi hasłami uczniowie klas siódmych z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strzegomiu pod kierunkiem Agnieszki Marczak i Agnieszki Kupczyk–Nowickiej zaprezentowali przedstawienie dla seniorów.

Pokonywać bariery pokoleniowe można na każdym poziomie, począwszy od rodziny: podtrzymując tradycje i wartości rodzinne, spędzając razem czas wolny, odkrywając swoje pasje i zainteresowania (wspólne gotowanie, wędkowanie, majsterkowanie, korzystanie z nowoczesnych technologii, wypady do kina, teatru, uprawianie sportu itp.), poprzez środowisko lokalne: organizowanie wspólnych przestrzeni dla starszych i młodych.

Wzajemne relacje międzypokoleniowe wpływają korzystnie na obie strony. Starsi czują się zauważeni, potrzebni, mają okazję do wspomnień z dzieciństwa i swojej młodości, możliwość przekazania swych umiejętności, wiedzy i doświadczeń, przekazania uniwersalnych wartości, czują się mniej wykluczani ze społeczeństwa, zmniejszają swój dystans i nieufność wobec młodego pokolenia. Młodzi natomiast zyskują rzeczywisty obraz starości, nawiązują bliższe relacje, doceniają bagaż doświadczeń starszego pokolenia, rozwijają postawę otwartości, szacunku, stają się wrażliwsi na potrzeby i oczekiwania seniorów oraz doświadczają wartości często pomijanych współcześnie jak miłość, troskliwość, cierpliwość, czułość, uprzejmość, empatia.

- W imieniu seniorów bardzo dziękujemy za odwiedziny i wkład jaki uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli wnieśli poprzez pokazanie pantomimy - zaznacza Anna Jarosińska, kierownik DDP "Senior-Wigor" w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group