Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Papierosy bez akcyzy

Wtorek, 14 listopada 2023, 7:37
Aktualizacja: 9:38
Autor: red
Gmina Świdnica: Papierosy bez akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarcza oraz Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego ujawnili i zabezpieczyli blisko 12 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 12 tysięcy złotych.

11 listopada br. funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wraz z funkcjonariuszami, w ramach realizacji informacji operacyjnej „odwiedzili” 57-letniego mieszkańca gminy Świdnica, który według uzyskanej wcześniej wiedzy miał posiadać w miejscu zamieszkania papierosy bez znaków akcyzowych. W wyniku przeprowadzonego przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń należących do mężczyzny ujawniono i zabezpieczono blisko 12 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wartość celna zabezpieczonego towaru wynosi blisko 9 tysięcy złotych a straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 12 tysięcy złotych.

W sprawie prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego -skarbowego, za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanemu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group