Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Makowice: Parafialne dożynki

Poniedziałek, 19 września 2022, 17:24
Autor: red
Makowice: Parafialne dożynki
Fot. Gmina Świdnica
Po dożynkach gminnych w wielu wspólnotach rzymskokatolickich na terenie gminy Świdnica odbywają się dożynki parafialne.

W miniony weekend w kościele filialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Makowicach mieszkańcy czterech sołectw dziękowali za zebrane plony.

Centralnym punktem doniosłej uroczystości była msza św. dziękczynna za zebrane płody rolne, którą celebrował ks. Julian Nastałek, sekretarz Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy wraz z ks. Marcinem Mazurem – proboszczem miejsca. Starostami uroczystości byli: Anna i Stanisław Burczyńscy. W święcie plonów uczestniczyła też przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska wraz z wiceprzewodniczącym Arkadiuszem Piasecznym.

Ozdobą uroczystości były piękne wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców czterech sołectw z Makowic, Opoczki, Bojanic i Jakubowa. Po zakończeniu uroczystej Mszy św. korowód dożynkowy udał się w kierunku świetlicy, gdzie odbyło się Misterium Chleba. Dożynki parafialne były również okazją do wzajemnych rozmów i degustacji potraw przygotowanych przez organizatorów wydarzenia. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce i malowanie twarzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group