Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1379
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Park odebrany

Piątek, 10 lipca 2020, 15:47
Autor: red
Świebodzice: Park odebrany
Fot. UM Świebodzice
30 czerwca (wtorek) zostały zakończone prace na terenie Parku Historycznego przy ul. Łącznej 49, natomiast odbiór odbył się 8 lipca (środa).

Uczestniczyli w nim: burmistrz miasta Paweł Ozga, wykonawca Dariusz Stańczyk - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stańczyk Sp. J., zespół inspektorów nadzoru oraz pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego.

Park Historyczny jest to jeden z dwunastu obiektów zrealizowanych w ramach projektu unijnego pod nazwą: „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. Obecnie 8 obiektów zostało zakończonych, na dwóch trwają prace, a na dwóch pozostałych wkrótce zostaną rozpoczęte.

Głównym założeniem projektu zagospodarowania parku było przywrócenie dawnych walorów kompozycyjnych. Zadanie obejmowało, nasadzenia roślin pnących, bylin, krzewów i drzew, które występowały w pierwotnej kompozycji terenu oraz renowację istniejących trawników. Dla wygody odwiedzających zostały zamontowane ławki oraz stojak na rowery. Park jest miejscem ogólnodostępnym i może cieszyć swoim widokiem każdego, kto będzie miał ochotę do niego zajść. Jest to cudowne miejsce na odpoczynek, a nawet pikniki rodzinne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group