Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Park Osiedlowy

Piątek, 30 października 2020, 11:41
Autor: red
Świebodzice: Park Osiedlowy
Fot. UM Świebodzice
Rozpoczęły się prace na obiekcie nr 7 – Parku Osiedlowym w Świebodzicach zlokalizowanym między ulicami Dąbrówki, a Pileckiego. Zostało wykonane tam korytowanie, które jest pierwszym elementem przygotowania gruntu pod budowę nawierzchni pod ścieżki.

Obiekt nr 7 jest kolejnym etapem z dwunastu zadań z projektu, które realizuje Gmina Świebodzice od stycznia 2018 roku w ramach projektu dofinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko realizuje projekt pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.

Park Osiedlowy to drugi, po Sportowym, park na Osiedlu Piastowskim skutecznie łączący w sobie dwie funkcje: wypoczynku wśród zieleni i aktywności ruchowej. Lokalizacja parku w pobliżu zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej pozwoli wykorzystać potencjał tego miejsca pod kątem zwiększenia wartości przyrodniczych miasta, jak i włączenia terenu do programu rekreacyjnego.
Projekt zakłada wykonanie ścieżek o nawierzchni mineralnej z ławkami pośród nowo posadzonych drzew i krzewów. Na poprawę mikroklimatu wpływać będą trzy ogrody deszczowe z grupą ozdobnych roślin zielnych o łącznej powierzchni 130 m2. .Zaplanowano posadzenie łącznie 58 szt. drzew, 459 szt. krzewów, 744 szt. bylin i traw ozdobnych. W kompozycji przestrzennej zieleni zostanie posadzony w formie solitera (dominanty) platan klonolistny.

Dla dzieci zostanie wybudowany plac zabaw o nawierzchni poliuretanowej. Na placu znajdzie miejsce m.in. zestaw zabawowy do wspinaczki, huśtawka „bocianie gniazdo” oraz pierwsza w mieście trampolina. Osoby nieco starsze będą mogły poćwiczyć na urządzeniach siłowni zewnętrznej. Teren parku będzie oświetlony i monitorowany.
Termin realizacji do 30 kwietnia 2021 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group