Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Park pięknieje i zielenieje

Niedziela, 15 maja 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Świebodzice: Park pięknieje i zielenieje
Fot. www.swiebodzice.pl
Kilkadziesiąt krzewów iglastych posadziły dziś w Parku Miejskim dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach. Zielona kompozycja w pobliżu placu zabaw powstała w ramach ogólnopolskiej akcji Wiosna z Mrówką. Dwadzieścioro maluchów w asyście opiekunów i pracowników PSB Mrówka w Świebodzicach zabrało się ostro do pracy tuż przed godz. 10:00. Dzieci dostały rękawiczki i krótki instruktaż, w jaki sposób sadzić roślinki. Dopingował ich Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec.

Miejsce wskazał Wydział Ochrony Środowiska UM - powstanie urokliwy klomb, który z pewnością będzie cieszył oko spacerujących parkiem mieszkańców. Dodatkowo, każdy uczeń, biorący udział w akcji, otrzymał nasionka do samodzielnego wysiewu oraz ulotkę informacyjną i instrukcję, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe. Dzieci zasieją nasionka w domu, aby móc obserwować proces wegetacji rośliny i relacjonować go podczas szkolnych zajęć z przyrody. W krótkim poradniku znajdą informacje o tym, jak znaleźć dla niej idealne miejsce na balkonie oraz dbać o roślinę, by przez cały sezon mogła cieszyć oczy przepięknymi kolorami. Partnerem akcji jest Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Legutko, które ufundowało nasionka dla wszystkich dzieci biorących udział w akcji.

Akcja aktywizuje lokalną społeczność - dzieci, ich rodziców, nauczycieli i ma na celu edukację ekologiczną w zakresie ochrony krajobrazu i różnorodności biologicznej. Podczas sadzenia roślin specjaliści pokazują najmłodszym, jak powinni dbać o rośliny, sadzić kwiaty i krzewy, pielęgnować ogród.

Dla wielu uczniów, mieszkających w mieście, jest to jedna z niewielu okazji do uczestniczenia w tego typu pracach - a przy okazji ciekawa lekcja przyrody.

Wiosna w parku to generalne porządki i nowe nasadzenia- ZGK Świebodzice sp. z o.o. właśnie posadził 15 dorodnych lip. Koszt jednej sadzonki to tysiąc złotych, ale rośliny są naprawdę spore. Piękne pnącza pojawiły się także wokół amfiteatru, dosadzono sporo krzewów różanych. Gdy to wszystko urośnie i zakwitnie - w naszym parku zrobi się wyjątkowo urokliwie, choć już teraz rośliny w pełnej zieleni i kwitnące bzy cieszą oko spacerowiczów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group