Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1335
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Park w przebudowie

Piątek, 21 lipca 2023, 15:36
Autor: red
Żarów: Park w przebudowie
Fot. UM Żarów
Kontynuujemy prace przy rewitalizacji Parku Miejskiego w Żarowie. Inwestycja, podobnie jak staw miejski, realizowana jest w ramach tego samego projektu „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”.

W pierwszym etapie tego zadania prace prowadzone były na Alei Dębowej, gdzie przykryty został rów i ukształtowany teren wzdłuż samej Alei. Dokonano również korekty korony drzew, zdemontowano stare ławki i rozebrano zadaszenie sceny. W tej chwili prace koncentrują się przy wykonaniu nowej nawierzchni drogi.

- Drugi etap prac przy rewitalizacji Parku rozpoczął się od inwestycji drogowych i kanalizacyjnych. Obecnie wykonywana jest nowa nawierzchnia drogi z kostki granitowej wraz z remontem istniejącej kanalizacji deszczowej. Po zakończeniu budowy drogi rozpocznie się przebudowa alejek. Przypomnę, że zakres tej inwestycji oprócz przebudowy drogi przy pałacu, obejmuje także ukształtowanie górki saneczkowej, odtworzenie stawu suchego wraz z kładką, budowę toalety wraz z instalacjami wod-kan., budowę altany z naturalną nawierzchnią, montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze na śmieci itp.), budowę instalacji oświetlenia parkowego oraz montaż monitoringu – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

To będzie piękne miejsce na spacery, ale na razie musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, wykonawca inwestycji ma czas do końca roku, aby zrealizować wszystkie zadania. Nadzór nad inwestycją prowadzą konserwator zabytków, inspektor nadzoru, dendrolodzy, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt zadania wynosi 5.261.053,10 złotych. Na realizację inwestycji na terenie parku i stawu miejskiego, gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 4.500.000 złotych z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group