Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Parki i Graby odNOWA!

Niedziela, 18 lutego 2018, 9:18
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
Strzegom: Parki i Graby odNOWA!
Fot. UM Strzegom
Zapowiadane inwestycje na Grabach i w parku miejskim (odcinek od Netto do ul. Dolnej) już wkrótce się rozpoczną.

Wniosek gminy Strzegom złożony w maju 2017 r. znalazł się na 4. miejscu listy rankingowej projektów i tym samym otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,83 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Otrzymanie tak dużego dofinansowania jest kolejnym sukcesem strzegomskiego samorządu, który w ostatnich latach regularnie pozyskuje środki finansowe z różnych instytucji.

Rewitalizacja parku miejskiego i dzielnicy Graby z pewnością wpłynie na estetykę miasta i zdecydowanie poprawi jego wizerunek. Z faktu otrzymania prawie 5-milionowego dofinansowania niezwykle cieszy się burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który podkreśla, że wreszcie ten fragment Strzegomia będzie ożywiony i będzie niejako konkurencyjny względem innych części miasta.
- Rejon ten zasługuje, by w końcu coś się tam działo. Teren wzdłuż Strzegomki był zapomniany, a ma ogromny potencjał. Teraz to się zmieni! - podkreśla burmistrz.

Prace rozpoczną się już na wiosnę br., a ich zakończenie nastąpi w 2019 r. Roboty budowlane w pierwszej kolejności obejmą teren wzdłuż ul. Dolnej, co w połączeniu z przebudową jezdni i chodników całkowicie i trwale zmieni na lepsze wizerunek Grabów i uczyni z nich miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców innych części miasta i sołectw. Powstaną m. in.: plac zabaw na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Wałbrzyskiej i Dolnej, zjeżdżalnie linowe i fontanna posadzkowa. Ponadto uzupełniona będzie zieleń, posadowione zostaną nowoczesne lampy oświetlające teren, zostanie przygotowane miejsce i przyłącza elektryczne pod kino plenerowe.

W kolejnym etapie przebudowany zostanie park miejski pomiędzy ul. Kasztelańską a Dolną. Powstaną fontanny, place i urządzenia zabawowe oraz atrakcyjna zieleń. Dla młodszego pokolenia powstanie park kalisteniczny (w pobliżu ul. Świdnickiej), gdzie młodzież będzie mogła ćwiczyć na specjalnych drążkach i poręczach. Dodatkowo powstanie mały ogród botaniczny, pergola z huśtawkami, warzywnik miejski, podwyższona rabata - dostępna dla niepełnosprawnych i górka saneczkowa. Odrestaurowane zostaną mury miejskie, odbudowana będzie baszta na cele działalności wystawienniczej, prowadzonej przez organizacje pozarządowe, i nastąpi podświetlenie elementów zieleni i estakady w rejonie ul. Świdnickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group