Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Parking i trasa rowerowa

Czwartek, 3 grudnia 2020, 17:04
Autor: red
Mokrzeszów: Parking i trasa rowerowa
Fot. Gmina Świdnica
Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrzeszowa jest jednym z laureatów II edycji programu dobrosiąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi wytyczona została nowa trasa rowerowa i powstał parking dla jednośladów.

W centrum miejscowości powstała wiata rowerowa, wyposażona w stojaki. Pod wiatą ułożona została kostka brukowa, a obok już na wiosnę pojawią się krzewy. Grant pozwolił również na wyznaczenie trasy rowerowej, oznakowanej za pomocą 15 tabliczek.

Projekt powstaje w centralnej części miejscowości, aby zachęcić mieszkańców nie tylko do aktywności fizycznej i podziwiania natury w okolicach Mokrzeszowa, ale również do zmiany samochodów na bardziej ekologiczny transport rowerowy. W pobliżu miejsca, gdzie powstanie parking, znajdują się przystanki autobusowe, boisko piłkarskie, kościół czy świetlica wiejska. W ten sposób powstanie miejsce przesiadkowe albo służące do pozostawienia roweru na czas załatwiania spraw „na mieście”.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Świdnica (Mokrzeszów) PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV Mikułowa- Czarna oraz linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice, które pozwolą wyprowadzić moc z Elektrowni Turów oraz poprawią warunki zasilania w południowo-zachodniej Polsce.

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: https://wzmocnijotoczenie.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group