Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Parking nie spełnia roli

Niedziela, 21 kwietnia 2024, 15:27
Autor: red
Świdnica: Parking nie spełnia roli
Fot. UM Świdnica
Do Urzędu Miejskiego w Świdnicy docierają sygnały od mieszkańców dotyczące prac drogowych prowadzonych na niedawno wybudowanym parkingu przy ulicy Tenisowej.

Informujemy, że niestety materiał użyty do wykonania parkingu, czyli betonowe płyty ażurowe okazały się wadliwe. Wykonawca niezwłocznie przystąpił do prac i dokona wymiany nawierzchni do połowy maja. Miasto nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Z uwagi na brak kanalizacji deszczowej w obszarze ulic: Armii Krajowej, Sybiraków i Tenisowa, nawierzchnia parkingu została wykonana z betonowych płyt ażurowych, układanych na przepuszczalnej podbudowie, tj. w technologii umożliwiającej odprowadzenie wód opadowych. Należy podkreślić, że zamawiający przed rozpoczęciem inwestycji wymaga okazania deklaracji właściwości użytkowych wszystkich materiałów przewidzianych do wbudowania.

Na przełomie lutego i marca dopuszczono ruch kołowy i pieszy. Po przekazaniu parkingu do eksploatacji, zamawiający zwrócił uwagę na liczne pęknięcia i powierzchniowe złuszczenia betonowych płyt ażurowych. W celu ustalenia powodu zaistniałego stanu, przeprowadzono ponowne badania w zakresie wytrzymałości konstrukcji podbudowy i jej równości. Badania wykazały, że roboty budowlane związane z podłożem zostały wykonane w sposób prawidłowy, zgodny ze specyfikacjami wykonania i odbioru robót budowlanych. W związku z tym prawdopodobną przyczyną degradacji nawierzchni są wadliwie wykonane płyty, dlatego też zażądano ich wymiany na nowy materiał, co jest właśnie realizowane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group