Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Parking prawie gotowy

Niedziela, 27 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Parking prawie gotowy
Fot. www.um.zarow.pl
Powoli kończy się budowa nowego parkingu przy ulicy Krasińskiego w Żarowie. Nowe miejsca postojowe, które tutaj powstały, choć trochę zmienią sam wygląd estetyczny tego miejsca. Zburzony został również stary murek, który od dawna straszył swoim wyglądem.

Teraz trzeba będzie tylko poczekać na drugi etap rewitalizacji tego terenu. A ten może nastąpić całkiem niebawem, tuż po otrzymaniu przyznanych już środków finansowych z Aglomeracji Wałbrzyskiej. - Rzeczywiście teren bocznicy kolejowej, której od niedawna jesteśmy już formalnym właścicielem jest zaniedbany i zniszczony. Przez długie lata trwały żmudne negocjacje z PKP o przejęcie tego terenu, stąd żadne działania inwestycyjne nie były tam realizowane. Rozpoczęliśmy już pierwszy etap przebudowy tego terenu i myślę, że już całkiem niedługo miejsce to znów stanie się bardziej atrakcyjniejsze. A to poprzez budowę nowych chodników czy ścieżki rowerowej, które mają powstać w tej części naszego miasta - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Na nowym parkingu przy ulicy Krasińskiego w Żarowie powstanie klika miejsc postojowych, w tym również miejsce dla osób niepełnosprawnych. Prace remontowe, które dobiegają już końca obejmowały także przebudowę głównego wjazdu. - To dopiero pierwsza część przebudowy terenu przy ulicy Krasińskiego w Żarowie, ale z pewnością jest to zauważalna zmiana. Będą kolejne inwestycje, ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać. W tej chwili kończymy już budowę nowego parkingu. Wraz z nową nawierzchnią na parkingu położone zostały także nowe krawężniki, a całość została zamknięta nowym obrzeżem betonowym. Remont parkingu kosztował prawie 45 tysięcy złotych, sfinansowany został ze środków własnych budżetu gminy Żarów - mówi Tomasz Kuska Inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group