Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Parkowanie z zasadami

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świdnica: Parkowanie z zasadami
Fot. użyczone
W dniu 8 kwietnia około godz.10:30 na ul. Łukowej pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony zaparkował dwoma kołami na chodniku. Takie postępowanie wyczerpuje znamiona wykroczenia z art. 47 ust. 1 Kodeksu Drogowego.

Do takich zdarzeń dochodzi niestety dość często. Kierujący pojazdem - jak prawie w każdym przypadku - tłumaczy, że musi donieść coś ciężkiego do sklepu lub innego odbiorcy. Dominującym staje się dla niego interes prywatny, biznesowy, a to, że mienie publiczne zostanie przy okazji zniszczone, schodzi na dalszy plan. Nie może być zatem przyzwolenia na takie zachowania, dlatego też strażnicy w każdym takim przypadku starają się dotrzeć ze stosowną informacją do kierujących, starają się wpłynąć na zmianę mentalności i złych przyzwyczajeń.

Interwencja w tym przypadku zakończona została rozliczeniem kierowcy w trybie przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Przy tego rodzaju wykroczeniach musimy mieć świadomość, że kierujący takim pojazdem nie tylko będzie rozliczany za popełnione wykroczenie, ale również ponieść może koszty naprawy uszkodzonego chodnika.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group