Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Parlamentarzyści z PO podsumowali kadencję Bronisława Komorowskiego

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 8:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Parlamentarzyści z PO podsumowali kadencję Bronisława Komorowskiego
Fot. PAW
W poniedziałek w siedzibie wałbrzyskiej Platformy Obywatelskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której posłanki Katarzyna Mrzygłocka oraz Agnieszka Kołacz–Leszczyńska i senator Wiesław Kilian pokusili się o podsumowanie 5 lat prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Prezydentura Komorowskiego opierała się na 5 filarach. O bezpieczeństwie mówił senator Kilian.

- To z inicjatywy prezydenta odchodzimy od polityki ekspedycyjnej, a nasi żołnierze wracają z zagranicznych misji – mówi Wiesław Kilian. – Modernizacja sił zbrojnych, podniesienie nakładów na obronność do 2 procent PKB, czy ponadpartyjna współpraca w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego, to kolejne sukcesy tej kadencji.

Posłanka Katarzyna Mrzygłocka skupiła się na podsumowaniu zagadnienia związanego z rodziną.
- Wydłużenie urlopu rodzicielskiego do jednego roku to jedna z inicjatyw prezydenta – mówi posłanka. – Wypracowany został program „Dobry klimat dla rodziny”, a także poprawiła się sytuacja mieszkaniowa młodych rodzin, a milion rodzin zostało objętych systemem ulg podatkowych na dzieci. Prezydent promuje też Kartę Dużej Rodziny.

Mówiąc o gospodarce, Katarzyna Mrzygłocka podkreśliła, że prezydent wspiera reformy gospodarcze.
- Wspiera innowacyjność, promuje polską gospodarkę na świecie, czego przykładem wizyty w Chinach, Japonii czy Turcji. Zaproponował zmiany w ordynacji podatkowej, dzięki którym wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść płatnika a nie urzędu – tłumaczy Katarzyna Mrzygłocka.

O dobrym systemie prawa mówiła tymczasem posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
- Prezydent złożył 26 projektów ustaw – mówi Kołacz-Leszczyńska. – Zaproponował wdrożenie systemu bezpłatnej pomocy prawnej, powstała nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, wdrożył korektę planu likwidacji sądów w małych miejscowościach. Prezydent stosuje prawo weta tylko w szczególnych sytuacjach i nie angażuje się w walkę polityczną.

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska pochwaliła również prezydenta za promowanie nowoczesnego patriotyzmu, które polega m.in. na uczestnictwie w obchodach świąt narodowych, Święta Wolności, uczestnictwo w różnych akcjach, które podkreślają charakter narodowy i przywiązanie do tradycji.

W kolejnych 5 latach prezydentura Bronisława Komorowskiego ma się skupić głównie na stworzeniu karty młodego przedsiębiorcy, ograniczeniu nadużywania umów cywilno-prawnych, a także na stworzeniu programu budowy mieszkań z umiarkowanym czynszem.

Na pytanie, jak w szeregach PO komentowane są gafy popełniane przez Bronisława Komorowskiego, posłanka Katarzyna Mrzygłocka powiedziała:
- Nie popełnia gaf tylko ten, co nic nie robi. Opozycja wyciąga to na światło dzienne, a zwłaszcza teraz w czasie kampanii wyborczej. W wielu sprawach opozycja i media przesadzają i ta krytyka jest nieuzasadniona.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group