Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Partnerskie zawody strażackie

Wtorek, 31 maja 2016, 6:50
Aktualizacja: 10:06
Autor: opr. red.
Żarów: Partnerskie zawody strażackie
Fot. www.um.zarow.pl
Sportowa rywalizacja, strażacki doping i dużo dobrej zabawy towarzyszyło zawodom strażackim, które odbyły się w ramach tegorocznych Dni Żarowa. W sportowych zmaganiach rywalizowało siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Żarów oraz drużyna strażacka z węgierskiego Ujfeherto. Zawodnicy zmagali się w sztafecie pożarowej oraz ćwiczeniach bojowych z wodą.

Jak przystało na prawdziwe zawody strażackie, rywalizacja była zacięta, jednak wszystkie drużyny zostały odznaczone pamiątkowymi pucharami. - Bardzo się cieszę, że nasi druhowie każdego roku uczestniczą w zawodach partnerskich. W gronie przyjaciół z miast partnerskich mogą sprawdzić swoje strażackie umiejętności, a przy okazji dobrze się bawić.

Po raz drugi już w zawodach strażackich zmagali się także najmłodsi druhowie z Pożarzyska. Jestem pod wrażeniem wielkiej odwagi i tak dużego zapału młodych chłopców. Gratuluję strażakom z Pożarzyska świetnego pomysłu - mówił podczas zawodów burmistrz Leszek Michalak.

Swoimi umiejętnościami podczas żarowskich zawodów strażackich wykazywały się również drużyny młodzieżowe chłopców z Bukowa. Bez względu jednak na końcowe wyniki, wszystkie drużyny otrzymały podziękowania oraz pamiątkowe puchary. Oprócz symbolicznych odznaczeń, strażacy z miast partnerskich zostali uhonorowani strażackimi statuetkami. Na pamiątkę partnersko-strażackiej wizyty.

Medale i puchary wyróżnionym druhom wręczali burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i prezes zarządu OSP Grzegorz Opioła.

Zawody strażackie były także okazją do uhonorowania wyróżnionych strażaków. Komendant gminny Ireneusz Zadylak oraz prezes zarządu OSP Grzegorz Opioła odznaczyli pamiątkową odznaką "Strażak Wzorowy" trzech druhów: Roberta Niżyńskiego, Piotra Wiercińskiego oraz Marcina Żeglińskiego.

Magdalena Pawlik

WYNIKI ZAWODÓW:

Kategoria chłopcy 12-15 lat:
I miejsce: OSP Pożarzysko

Kategoria chłopcy 16-18 lat:
I miejsce: OSP Buków

Kategoria seniorzy:
o I miejsce: OSP Mrowiny

II miejsce: OSP Pożarzysko

III miejsce: OSP Imbramowice

IV miejsce: OPS Kalno

V miejsce: OSP Ujfeherto

VI miejsce: OSP Wierzbna

VII: OSP Żarów

VIII: OSP Buków

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group