Czytających: 1510

Kraj: Pasmo sukcesów pięściarzy ze Świdnicy!

Niedziela, 15 marca 2015, 21:04
Aktualizacja: 21:07
Szeregi Boks Polonia Świdnica zostały zaatakowane przez wirus grypy. Mimo to nasze zawodniczki, które ostały się przy zdrowiu, znakomicie spisały się na zakończonych niedawno (28.02 – 01.03) Mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny w boksie. Medal brązowy zdobyła Kinga Czech, medale srebrne stały się udziałem Anny Ghulyan oraz Angeliki Bernatowicz. Jessica Sionko sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu.
Zawodniczki nie poprzestały na tych dokonaniach i postanowiły mocno zawalczyć dalej!

W dniach 5-8 marca w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Boks Polonia Świdnica reprezentowały dwie zawodniczki: Angelika Bernatowicz oraz Jessica Sionko. Dziewczyny po sukcesach na Mistrzostwach Dolnego Śląska pojechały walczyć na arenie krajowej. Angelika mimo swojej dzielnej postawy odpadła w eliminacjach, natomiast Jessica spisała się bardzo dobrze i zdobyła 3. miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Po sukcesach na Mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny kobiet w boksie oraz medalu na Mistrzostwach Polski juniorek, przyszedł czas na chłopców! Zakończyły się właśnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie kadetów i juniorów w Chojnowie (13-15 marca). Boks Polonia Świdnica​ reprezentowało ośmiu chłopców. Zdobyliśmy trzy brązowe medale, jeden srebrny i dwa złote! Medale brązowe: Arek Kriebel​, Krzysiek Fąfara​,
Durzyński Oskar. Medal srebrny stał się udziałem Mateusza Lewandowski​ego. Natomiast dwa złote krążki wywalczyli: Kamil Skowroński​ i Wojtek Pudłowski​. Wojtek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii kadet! Nasz klub Boks Polonia Świdnica​ zajął zaszczytne 3 miejsce wśród 18 klubów z całego Dolnego Śląska. Gratuluję moim zawodniczkom i zawodnikom. Pozdrawiamy kibiców! W zawodach uczestniczyliśmy dzięki wsparciu Miasta Świdnica.