Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pasowanie na czytelnika biblioteki w SP 6

Czwartek, 19 lutego 2015, 8:06
Aktualizacja: 12:08
Autor: red.
Świdnica: Pasowanie na czytelnika biblioteki w SP 6
Fot. użyczone
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej to wyjątkowa uroczystość w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Organizowane co roku weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 17 lutego 2015 roku.

Głównym celem uroczystości, którą prowadziła pani Sabina Wilczyńska, było wyrabianie szacunku do książki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Podczas apelu uczniowie klas pierwszych obejrzeli przedstawienie pt "Bajka wita w bibliotece" w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów z klasy II b i III c. Dzięki inscenizacji pierwszoklasiści dowiedzieli się, że książki też mają głos i niejedno można od nich usłyszeć. Uczniowie przypomnieli sobie również w jaki sposób należy obchodzić się z książką i jak o nią dbać. Najważniejszym jednak momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas pierwszych i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.

Na zakończenie zabrała głos Pani dyrektor Violetta Skibicka zachęcając uczniów do częstych odwiedzin w bibliotece, czytania i poszanowania książek. Uroczystość i „młodych aktorów” przygotowały panie Sabina Wilczyńska i Aneta Szal.

Następnie pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, gdzie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki. Dzieci doskonale poradziły sobie także z tematyką poszanowania zbiorów; potrafiły opowiedzieć o prośbach i życzeniach książki. Po tym mogły już samodzielnie wybrać i wypożyczyć pierwszą książkę w bibliotece szkolnej, co było dla nich niesamowitym przeżyciem.

(Nauczyciel bibliotekarz Sabina Wilczyńska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group