Czytających: 1741

Świdnica: Paszkowski na pokładzie

Niedziela, 4 sierpnia 2019, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 11:16
Po zaprezentowaniu Damiana Chajewskiego (poprzednio Górnik Wałbrzych) witamy na pokładzie pierwszej drużyny Dabro–Bau Polonii–Stali Świdnica kolejnego zawodnika.

To 24-letni prawy obrońca Patryk Paszkowski, który od sezonu 2011/2012 nieprzerwanie reprezentował barwy Lechii Dzierżoniów. W pierwszym sezonie występował głównie na boiskach Ligi Dolnośląskiej Juniorów, ale jego dobra gra zaowocowała debiutem w III lidze seniorów w starciu przeciwko Pogoni Świebodzin (5 maja 2012 r. - 1:0 dla Lechii / występ na dystansie 45 minut). W kolejnym sezonach stał się już podstawowym graczem dzierżoniowskiego trzecioligowca i filarem defensywy Lechistów. Na trzecioligowym froncie rozegrał w sumie 187 meczów, spędził na boisku 13.185 minut, strzelając 6 goli i co ważne znakomicie broniąc dostępu do własnej bramki. Patrząc dodatkowo na mecze juniorskie i pucharowe te wskaźniki byłyby rzecz jasna jeszcze wyższe.

Patryk Paszkowski od samego początku okresu przygotowawczego dał się poznać trenerowi Rafałowi Markowskiemu z bardzo dobrej strony. Mimo wciąż bardzo młodego wieku wnosi spokój i doświadczenie w formacji obronnej Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Z Lechii Dzierżoniów został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica