Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Paszport nastolatka” dla absolwentów świdnickich gimnazjów

Piątek, 17 czerwca 2016, 14:16
Aktualizacja: 14:18
Autor: red
Świdnica: „Paszport nastolatka” dla absolwentów świdnickich gimnazjów
Fot. UM Świdnica
Czy nastolatek może zawrzeć umowę o pracę? Gdzie może szukać pomocy, kiedy zostanie okradziony za granicą? Na jakich zasadach może uczyć się i pracować w Unii Europejskiej?

Odpowiedzi na te i inne pytania 414 absolwentów kończących naukę w świdnickich publicznych gimnazjach znajdzie w „Paszporcie nastolatka”. Jest to kieszonkowe wydawnictwo Centrum Edukacji Obywatelskiej, które otrzymają opuszczając mury swoich szkół.

Poradnik zawiera liczne informacje praktyczne, umożliwiające lepsze zrozumienie i funkcjonowanie młodej osoby w otaczającej rzeczywistości życia społecznego. Publikację podzielono na kilkanaście podstawowych rozdziałów: rodzina, życie, bezpieczeństwo, służba wojskowa, nauka, praca, pieniądze, podróże, młody obywatel, samorządy, Unia Europejska. Materiały zostały tak dobrane, aby każdy nastolatek mógł zdobyć podstawowe wiadomości na temat swoich praw oraz praktyczne informacje dotyczące życia publicznego.

Młodzi obywatele coraz częściej sami podróżują, kupują, chodzą do lekarza, czasem nawet pracują i zarabiają. Już niedługo będą mogli brać udział w wyborach władz RP. Potrzebują więc coraz większej wiedzy na temat swoich uprawnień i przepisów polskiego prawa.

Egzemplarze niniejszej publikacji, podpisane przez prezydent miasta, Beatę Moskal-Słaniewską zostaną wręczone absolwentom świdnickich gimnazjów 24 czerwca podczas uroczystości kończącej rok szkolny 2015/2016.
- Będzie to bardzo praktyczna pamiątka dla absolwentów naszych gimnazjów. Mam nadzieję, że świdnickie nastolatki będą często zaglądać do tej niewielkiej, ale niezwykle przydatnej publikacji – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group