Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Patriotyczna wieczornica

Poniedziałek, 25 listopada 2019, 17:43
Autor: red
Mrowiny: Patriotyczna wieczornica
Fot. UM Żarów
Uroczystą mszą świętą w czwartek, 21 listopada rozpoczęła się Patriotyczna Wieczornica, której organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.

Okazją do obchodów był dzień patrona oraz 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć występy uczniów szkoły oraz przyjrzeć się bliżej życiu Anny Jenke.

– Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrowinach otrzymali piękny wzór do naśladowania. Mogą się uczyć od swojej patronki patriotyzmu, miłości do Ojczyzny i własnego narodu, wrażliwości i empatii. Wyrazem tego może być solidna praca, zamiłowanie do nauki, uczciwość, a jednocześnie skromność, koleżeńska pomoc, a także wrażliwość na problemy innych ludzi – mówiła w trakcie uroczystości Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Dlatego dużą część uroczystości uczniowie poświęcili osobie patronki szkoły Annie Jenke.

– Osoba patronki jest autorytetem dla całej społeczności szkolnej. Swoją postawą pokazywała, że warto żyć dla innych, a szlachetne marzenia warto realizować mimo trudu i poświęcenia. Zachęcała również uczniów do odkrywania siebie, swoich zdolności, a także potencjału, jaki drzemie w uczącej się wspólnocie. Motywowała młodego człowieka do szukania swoich pasji i miejsca w społeczeństwie, aby był dumny z siebie, tak, jak dziś dumny jest z patrona swojej szkoły – mówiła Małgorzata Wojtusiak ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

Podczas Wieczornicy szkoła uczciła również 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego w zaprezentowanym programie artystycznym, mogliśmy usłyszeć patriotyczne utwory literackie i muzyczne oraz wiersze patriotyczne. Występy zostały uatrakcyjnione tańcem z szarfami i flagami w barwach narodowych. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Anna Jenke – dziewczyna, która kochała Ojczyznę”. Szkoła wyróżniła również ucznia Kubę Kowalczyka, który zakwalifikował się do powiatowego etapu konkursu Zdolny Ślązaczek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group