Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Patriotyczny Korowód Radości

Środa, 8 maja 2019, 11:13
Autor: red
Jaroszów: Patriotyczny Korowód Radości
Fot. UM Strzegom
Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie po raz kolejny wzięli udział w Patriotycznym Korowodzie Radości, aby zamanifestować przynależność narodową i dumę z tego, że jesteśmy Polakami.

Obchody świąt majowych rozpoczęły się audycją muzyczną w sali gimnastycznej, podczas której uczniowie z klas I-VI mieli okazję wysłuchać i zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne.

Następnie wszyscy zgromadzili się na podwórku szkolnym, aby wysłuchać krótkiego rysu historycznego o świętach majowych. Dnia 1 maja obchodzimy Święto Pracy i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Natomiast 2 maja to Święto Flagi, Dzień Polonii i Polaków za granicą. 3 maja przypominamy naszym rodakom i Europejczykom, że to właśnie w Polsce po raz pierwszy zatwierdzono w Europie ustrój konstytucyjny.

Kolejnym punktem obchodów był przemarsz ulicami Jaroszowa. Odświętnie ubrani i udekorowani barwami narodowymi uczniowie z dumą prezentowali mieszkańcom i przechodniom, że są patriotami i obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group