Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Patron Świdnicy Jan Paweł II świętym – Świdnica pamięta

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:16
Aktualizacja: Piątek, 25 kwietnia 2014, 12:27
Autor: red.
Świdnica: Patron Świdnicy Jan Paweł II świętym – Świdnica pamięta
Fot. archiwum
Jan Paweł II, Papież Polak, już w niedzielę, 27 kwietnia w Rzymie zostanie ogłoszony świętym. Karol Wojtyła jako Papież zdecydował o utworzeniu Diecezji Świdnickiej, a od 8 maja 2012 r. oficjalnie patronuje również Świdnicy, jako pierwszemu miastu w Polsce.

Podzielając radość z kanonizacji zachęcamy do odświętnego przystrojenia okien, czy też naszych domów, podobnie jak to miało miejsce przy każdej okazji związanej z wizytą Ojca Świętego w Polsce. W Świdnicy maj będzie miesiącem wielu przedsięwzięć, które będą się koncentrowały wokół patrona naszego miasta – Jana Pawła II – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

W niedzielę, 27 kwietnia w dniu kanonizacji odświętny wygląd z flagami papieskimi zyska miasto. Tego dnia, w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Wałbrzyska 41) przewidziano przedstawienie muzyczne w pełni dedykowane Janowi Pawłowi II. Studio Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Mirosława Jabłońskiego przedstawi koncert zatytułowany „PIELGRZYM”. W programie pieśni autorskie na chór i solistów z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec. Dobrze znany już wcześniej koncert, w tym szczególnym dniu, zostanie wzbogacony o dodatkowy fragment. Muzyka: Mirosław Jabłoński, teksty: Jerzy Kurek. Początek o godz. 15.00.

Wcześniej, bo w piątek, 25 kwietnia Młodzieżowy Dom Kultury oraz Polski Związek Filatelistów zapraszają na wystawę poświęconą kanonizacji Papieża Jana Pawła II w tygodniu „Miłosierdzia Bożego” oraz prelekcję „Historia Pierwszego Wileńskiego Obrazu Miłosierdzia Bożego”, którą wygłosi Piotr Wierciński. Początek o godz. 16.00 w MDK „Bartek”, ul. Marcinkowskiego 4/6.

Radość z kanonizacji i patrona miasta świdniczanie wyrażą również 8 maja. Na godz. 19.30 zaplanowano uroczyste odsłonięcie pomnika Św. Jana Pawła II na pl. Jana Pawła II. Pomnik został ufundowany w ramach zbiórki publicznej, realizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”.

Na godz. 20.00 również na pl. Jana Pawła II zaplanowano koncert chóru pop-gospelowego „Trzecia Godzina Dnia” z udziałem Mieczysława Szcześniaka. Zaś w dniach 16-18 maja zorganizowane zostaną „Dni Papieskie”, z tradycyjnie bogatym programem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group