Czytających: 1811

Daegu: Paweł Fajdek jedenasty na Mistrzostwach Świata w Daegu!

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 16:33
Aktualizacja: 16:35
Był zawodnik Zielonego Dębu Żarów, a obecnie reprezentant Polski Paweł Fajdek zajął jedenastą pozycję w finałowym konkursie rzutu młotem podczas 13. Mistrzostw Świata rozgrywanych w południowokoreańskim Daegu.

21-letni młociarz, wychowanek Jolanty Kumor w swojej najlepszej próbie posłał młot na odległość 75,20, lepszy od niego był weteran tej konkurencji 33-letni Szymon Ziółkowski, który zajął ostatecznie siódmą lokatę (77,64). Złoty medal wywalczył inny doświadczony młociarz 37-letni Japończyk Koji Murofushi (81,24), za nim uplasowali się: Krisztian Pars (Węgry) – 81,18 i Primoz Kozmus (Słowenia) – 79,39.

Paweł Fajdek udowodnił w tym sezonie, że w najbliższych latach z pewnością przysporzy naszym kibicom wiele powodów do radości, do złotego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Ostrawy, złotego krążka wywalczonego na Letniej Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen, tym razem dorzucił jedenastą pozycją na Mistrzostwach Świata w Daegu.