Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Paweł Fajdek w szkole

Piątek, 27 października 2023, 9:31
Aktualizacja: 9:32
Autor: red
Mokrzeszów: Paweł Fajdek w szkole
Fot. Gmina Świdnica
Pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem oraz brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio Paweł Fajdek spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

- Od kilku lat w ramach doradztwa zawodowego i programu rozwijania aktywności sportowej organizujemy w naszej placówce oświatowej cykl spotkań z ciekawymi osobowościami. Spotkanie z tak znamienitym sportowcem było dla uczniów klas IV-VIII nieocenionym przeżyciem – mówi dyrektor szkoły Małgorzata Urbanek.

W rozmowie z uczniami Pan Paweł Fajdek przyznał, że poza rzutem młotem mocno kibicuje polskim siatkarzom i siatkarkom. Podczas mistrzostw i igrzysk olimpijskich lubi rywalizacje z kolegami z reprezentacji.

- Zawsze się wspieramy, zawsze dopingujemy. Nie obrażamy się jeśli któryś z nas wygra. Taki jest sport, takie jest życie. Nikt nie może być najlepszy cały czas. Warto mieć takiego kolegę, szczególnie w reprezentacji Polski z którym można się ścigać – mówił podczas spotkania wielokrotny mistrz świata Paweł Fajdek.

Uczniowie dopytywali też o wspomnienia z igrzysk. Czym interesuje mistrz świata w rzucie młotem poza sportem?

- Trudno odpowiedzieć na to pytanie bo każdy medal smakuje zupełnie inaczej. Każdy sukces wywalczony jest trudniej bądź łatwiej. Mam nadzieję, ze jeszcze kilka tych medali zdobędę. Pamiętajcie, że w życiu najważniejsze jest zdrowie i miłość. Jak będzie dorastać to będziecie lepiej rozumieć te słowa. Jest wielu bardzo bogatych ludzi na świecie, którzy są sami lub nie mają zdrowia - na co uczniowie odpowiedzieli gromkimi brawami, dziękując za dotychczasowe osiągnięcia Pawła Fajdka na mistrzowskich zawodach.

Natomiast największym pochłaniaczem czasu poza sportem są gry komputerowe, niestety. Wtedy odpoczywam i się relaksuje bo na co dzień dużo trenuję. Nie mam pracy siedzącej więc dużej krzywdy mi to nie zrobi – mówił z uśmiechem wielokrotny mistrz świata.

Po rozmowie nadszedł czas na pamiątkowe autografy i wspólne zdjęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group