Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Październikowe wydarzenia na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Wtorek, 9 października 2018, 13:38
Autor: red
Świdnica: Październikowe wydarzenia na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości
Fot. UM Świdnica
Jesteśmy w przededniu wielu ważnych wydarzeń i uroczystości w Świdnicy, które mają przypominać mieszkańcom o 100–leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji miasto przygotowało szereg ważnych imprez i wydarzeń, które już od kilku miesięcy odbywają się w Świdnicy. Program obchodów składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym.

- Za nami już wiele ważnych i ciekawych wydarzeń. Przypomnę tylko, że we wrześniu odbyła się specjalna debata w związku ze 100-leciem nadania praw wyborczych kobietom, festyn patriotyczny „Kocham Cię Polsko” w Szkole Podstawowej Nr 6. Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła pokazy filmu dokumentalnego upamiętniającego odzyskanie niepodległości. A Urząd Miejski przygotował okolicznościową zalepkę listową, którą oklejane będą koperty urzędowych pism – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Październik obfitował będzie w kolejne imprezy. Już w najbliższy wtorek, 9 października o godz. 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się sesja popularnonaukowa, której organizatorem jest Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej. Dzień później w samo południe w Szkole Podstawowej nr 2 rozpocznie się ogólnopolski konkurs „Olimpijczyk 100-lecia”. Zadaniem uczestników konkursu będzie prezentacja multimedialna sylwetki jednego wybranego, wybitnego polskiego olimpijczyka. A w piątek, 12 października od godz. 11.30 szkoła ta zaprasza na osiedlowy festyn „Z miłości do Niepodległej”. W programie m.in.: podwórkowe zabawy sprzed lat, pokaz mody sportowej 100-lecia i tańców narodowych oraz dania kuchni polskiej.
W środę, 17 października od godz. 10.00 w sali teatralnej uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w konkursie na inscenizację teatralną „A to Polska właśnie..”. Organizatorem tego wydarzenia będzie Szkołą Podstawowa nr 105. Z kolei na spotkanie z Różą Stolarczyk – córką legionisty Józefa Piłsudskiego zaprasza we wtorek, 23 października o godz. 12.00 Muzeum Dawnego Kupiectwa. Dwa dni później Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje grę historyczno-literacką.

Przypominamy również, że w specjalnej zakładce poświęconej tematowi 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości publikowane są rozmaite informacje o aktualnych i planowanych wydarzeniach w ramach obchodów. Można w niej znaleźć także galerie zdjęć i relacje z przedsięwzięć, które już się odbyły. Zapraszamy do odwiedzenia strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy: http://um.swidnica.pl/pages/pl/moje-miasto/100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske.php

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group