Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: PCPR Świdnica rozpoczął realizację programów skierowanych do sprawców przemocy

Wtorek, 14 maja 2013, 7:55
Autor: red.
Świdnica: PCPR Świdnica rozpoczął realizację programów skierowanych do sprawców przemocy
Fot. archiwum
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy rozpoczęło realizację oddziaływań korekcyjno–edukacyjnych dla sprawców przemocy domowej.

W ramach oddziaływań zrealizowane zostaną dwa programy:

I. Program korekcyjno edukacyjny adresowany jest do mężczyzn skazanych prawomocnymi wyrokami za przestępstwo z art. 207 par. 1 kodeksu karnego (lub inne przeciwko rodzinie i opiece, ze stwierdzeniem sprawstwa przemocy), zarówno korzystających z warunkowego zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności, jak i warunkowo przedterminowo zwolnionych z zakładu karnego. Programem objęci zostaną również mężczyźni, wobec których istnieje podejrzenie o stosowaniu przez nich przemocy wobec osób najbliższych.
Celem programu jest redukcja zachowań agresywnych u jego uczestników, kształtowanie postawy partnerstwa i szacunku wobec kobiet oraz odpowiedzialności za popełnione czyny. Program ma charakter edukacyjno-korekcyjny.
W części edukacyjnej koncentruje się na przekazaniu szeroko pojętej wiedzy na temat zjawiska przemocy.
Część korekcyjna ukierunkowana jest na zdobycie umiejętności niestosowania przemocy, trening umiejętności społecznych i asertywności oraz naukę konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego.

II. Drugi program to trening umiejętności wychowawczych adresowany do rodziców z ograniczoną władzą rodzicielską lub jej pozbawionych oraz rodziców zobowiązanych postanowieniem sądu do rozwoju kompetencji wychowawczych.
Celem programu jest zdobycie przez uczestników wiedzy psychologiczno-pedagogicznej i nabycie umiejętności, które pozwolą na bezpieczne porozumiewanie się w rodzinie, oparte na poszanowaniu godności i wzajemnym szacunku.
Bezpośrednim celem programu jest nabycie przez uczestników m. in. takich umiejętności wychowawczych jak:
- umiejętność aktywnego, wspierającego słuchania,
- nawiązywanie efektywnej współpracy z dzieckiem,
- modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka bez stosowania różnorodnych form przemocy,
- rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć, a także radzenie sobie z "trudnymi" uczuciami w duchu poszanowania godności osobistej człowieka.

Pierwszy krok do udziału w programach
Pierwszym etapem udziału w programach są konsultacje z psychoterapeutą. Zapisy odbywają się w pok. nr 12 Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Świdnicy, przy ul. Wałbrzyskiej 15 oraz telefonicznie pod nr 074- 851 50 24, 074 – 851 50 25.

Pierwsze konsultacje
Pierwszy cykl spotkań z psychoterapeutą odbędzie się w dniach 24 i 28 maja br. w godz. od 16.00 do 19.00. Miejsce: Świdnica, ul. Budowlana 6, II piętro.
O terminach i miejscu kolejnych konsultacji niezwłocznie poinformujemy na naszej stronie: pcpr@pcpr.swidnica.pl

Pod podanymi nr telefonów można również uzyskać szczegółowe informacje na temat realizowanych programów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group