Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pechowy rowerzysta

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 13:12
Aktualizacja: 23:16
Autor: red
Świdnica: Pechowy rowerzysta
Fot. KPP Świdnica
Mieszkaniec Świdnicy zakończył przejażdżkę rowerem po kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Jak się okazało powodem był stan nietrzeźwości 66 letniego mężczyzny oraz fakt, iż rower, którym się poruszał figurował jako utracony na terenie Jeleniej Góry.

Patrolując rejon Świdnicy funkcjonariusze drogówki zauważyli kierującego rowerem, którego stan wskazywał, że kontynuacja jazdy w jego wykonaniu może stwarzać realne zagrożenie dla niego samego jak i postronnych uczestników ruchu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się gdy urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Przeprowadzona kontrola ujawniła ponadto fakt, że rower, którym poruszał się mężczyzna pochodzi z kradzieży. Czujność policjantów oraz fakt zarejestrowania roweru TREK w policyjnych systemach informatycznych spowodowała zabezpieczenie pojazdu oraz dalszą procedurę wobec osoby tytułującej się właścicielem. Ustalone okoliczności wskazują, że kradziony rower został zakupiony na terenie jednego z targowisk naszego miasta, co może powodować odpowiedzialność za przestępstwo z art. 292 KK.

Za wskazany czyn sprawca podlega zaś grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
W świetle obowiązujących przepisów kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem jest wykroczeniem, za które sprawca otrzymał mandat karny w kwocie 500 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group