Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Peja nie podoba się Nowakowi z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą

Piątek, 16 marca 2012, 16:18
Aktualizacja: 16:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Peja nie podoba się Nowakowi z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą
Fot. archiwum
W piątek w Wałbrzychu miał wystąpić Peja. Nie wystąpi z powodu nagłej choroby. Taka informacja dotarła do nas około godziny 11. Jednak zanim do tego doszło, próbowano odwołać koncert z zupełnie innych powodów

Otóż, do zakazania koncertu próbował namówić władze Wałbrzycha znany przeciwnik Peji – Ryszard Nowak, stojący na czele Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, który zaapelował do prezydenta Romana Szełemeja o odwołanie koncertu.

Poniżej prezentujemy obydwa pisma, bo w zastępstwie przebywającego na urlopie prezydenta, pismo do właściciela K10 wystosował zastępca prezydenta Zygmunt Nowaczyk.

Zaznaczamy, że autorem apelu nie jest wałbrzyski radny Ryszard Nowak, ale były poseł Unii Pracy o tym samym imieniu i nazwisku. Ponadto informujemy, że zawarte w liście Ryszarda Nowaka cytaty z utworów Peji zawierają słowa powszechnie uważane za wulgarne.

Szklarska Poręba, 14.03.2012 r.
Ogólnopolski Komitet Obrony
przed Sektami i Przemocą
ul. 1 Maja 37, tel. (75)7173578
oraz 605-882137
58-580 Szklarska Poręba

Pan Dr Roman Szełemej
Prezydent Wałbrzycha

Apel o odwołanie koncertu Peji - nawołującego do morderstw, podpalania domów, gwałtów.

W dniu 16.03.2012 r. (piątek) w Wałbrzychu w Klubie Muzycznym K10 odbędzie się koncert Peji (Ryszard Andrzejewski), który w swoich utworach nawołuje do zabijania dzieci, podpalania domów, zabijania policjantów, pobić, gwałcenia kobiet.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o odwołanie tej skandalicznej imprezy.

Przykładowo w utworze „Anty Liroy” Peja (Ryszard Andrzejewski) śpiewa:

„…Spalimy ci chałupę, rozjebiemy twoją żonę, zabijemy ci dziecko i zgwałcimy siorę, ty głupi i jebany skurwysynu… i tak ciebie chuju nożem zapierdolę”.

W innym utworze „997” Peja śpiewa:

„…Bo policja to skurwiele i jebane pedały”, „…Pierdolmy wszyscy razem policyjne kurwy”, „…Policja, policja nam dokucza. Jak się od nas nie odczepią zaczniemy ich zabijać”, „…Obiecuję kurwa wszystkim, że pozabijam gnoi”.

W „Modus operandi” Peja śpiewa:

„…Wylądujesz pod ziemią, zostaniesz zabity, zgnijesz na cmentarzu ku uciesze wszystkich… Zapierdolę cię i lepiej o tym wiedz, upoluje cię kurwo jak zwykłego drania”

A w „Gówniana sytuacja” Peja odgraża się:

„…Niech tylko Cię dopadnę zostaniesz kurwo pobity…Będę mocno bił i strzelał wy jebane gnojki, jeżeli nie jarzysz synu to będziesz musiał zginąć”.

W utworze „Slums Attack” Peja śpiewa:

”…Jesteśmy strasznie groźni, nasz styl jest niecodzienny, wszystkich tym wkurwiamy, że wielbimy gangsta style, rap, morderstwa, podjazdy i pobicia, to jest to co nas zachwyca”.

Chcieliśmy zaznaczyć, że po naszej interwencji odwołano koncert Peji dla chorych dzieci ze Szpitala Klinicznego w Poznaniu w styczniu 2011 r.

art. 190 Kodeksu Karnego § 1. stanowi: "Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Przewodniczący Komitetu

Ryszard Nowak

Wałbrzych,15.03.2012 r.

Sz.P. Artur Lewandrowski
Klub Muzyczny „K10”

W związku z planowanym w dniu 16.03.2012 r. w Klubie Muzycznym „K10” koncertem p. Ryszarda Andrzejewskiego, ps. Peja oraz docierającymi do Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu informacjami dotyczącymi wątków zachęcających do aktów przemocy w niektórych utworach p. Andrzejewskiego (w załączeniu kserokopia pisma Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą w przedmiotowej sprawie) zwracam się z prośbą o możliwość rozważenia modyfikacji repertuaru artysty tak, by w jego wałbrzyskim występie nie pojawiły się elementy wskazane w piśmie Komitetu, mogące godzić w dobre imię instytucji oraz osób trzecich.

Biorąc pod uwagę fakt, iż klientami prowadzonego przez Pana Klubu są głównie osoby reprezentujące młode pokolenie, a tym samym bardziej podatne na artystyczną prowokację, która niejednokrotnie może przekraczać akceptowalne granice, wyrażam nadzieję na przychylenie się do w/w prośby. Nadmieniam jednocześnie, iż organizator koncertu ponosi pełną odpowiedzialność za występujące na koncercie wydarzenia oraz przekazywane tą drogą treści.

Z poważaniem
Zygmunt Nowaczyk

Do wiadomości:

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Straż Miejska w Wałbrzychu.

Oficjalny komunikat zespołu:

Slums Attack: koncert w Wałbrzychu odwołany!
Zaplanowany na dziś w klubie K10 w Wałbrzychu koncert Slums Attack został odwołany. Powodem jest nieoczekiwana choroba Rycha Peji. Zespół już pracuje nad nowym terminem i przeprasza wszystkich fanów
O odwołaniu koncertu poinformował sam zespół. Nieoczekiwana i niegroźna na szczęście choroba Peji niestety uniemożliwia mu występ w dniu dzisiejszym. Slums Attack przeprasza wszystkich fanów – koncert cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Zespół gwarantuje rekompensatę na nowym występie w Wałbrzychu, którego data zostanie ustalona już wkrótce. Koncerty planowane od 24 marca odbędą się.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group