Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pełcznica i jej sprawy

Sobota, 3 grudnia 2016, 9:59
Aktualizacja: 10:03
Autor: red
Świebodzice: Pełcznica i jej sprawy
Fot. UM Świebodzice
Pogłębienie rzeki, podłączenia do kanalizacji, chodniki, oświetlenie – to najważniejsze tematy, jakie przedstawili mieszkańcy dzielnicy Pełcznica na otwartym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Bogdanem Kożuchowiczem i Radnymi Rady Miejskiej.

Spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. Mimo naprawdę niesprzyjającej pogody na rozmowę z samorządowcami przyszło kilkadziesiąt osób.

Zdecydowana większość poruszanych spraw dotyczyła kwestii związanych bezpośrednio z dzielnicą. Np. mieszkaniec ul. Zamkowej sygnalizował brak właściwego ciśnienia w instalacji wodnej i zły stan techniczny rurociągu. Jedna z mieszkanek prosiła o poprawę bezpieczeństwa drogi do szkoły.
- Na wysokości zakładu Elmet brak jest chodnika, chodzą tamtędy małe dzieci, bardzo prosimy o chociażby namalowanie linii, by oddzielić jezdnię od chodnika. Na tę kwestię zareagował radny Sławomir Łukawski. – Dziękuję za to zgłoszenie, natychmiast zajmę się sprawą, myślę, że namalowanie linii to żaden problem – zapewnił.

Mieszkanka dziękowała także całej Radzie i burmistrzowi za szybko podjęte działania w kwestii oświetlenia ul. Armii Krajowej oraz miejsca parkingowe dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, wyznaczone pod Zespołem Szkół Specjalnych. Podziękowała też za wsparcie udzielane szkole zawsze, gdy jest taka potrzeba.

Dziękując za miłe słowa burmistrz Bogdan Kożuchowicz podkreślał: - Traktujemy tę szkołę jak naszą, świebodzicką, zawsze możecie Państwo na nas liczyć.

Mieszkańcy zgłaszali także m. in. uszkodzony chodnik w kierunku cmentarza na ul. Kamiennogórskiej oraz ubytki w nasadzeniach na nekropolii; po raz kolejny poruszono kwestie poprawy oświetlenia na niebezpiecznych przejściach dla pieszych – burmistrz po raz kolejny zapewnił, że w 2017 roku gmina przystąpi do modernizacji oświetlenia w pięciu najbardziej newralgicznych punktach miasta (m.in. na ul. Piłsudskiego, Strzegomskiej).

Jeden z mieszkańców prosił o poprawę drożności rzeki w okolicach dawnego Klimatora, przy moście. Wskazano także na lepsze oznaczenie budynku, w którym mieszkał Jan Mikulicz-Radecki, słynny chirurg. – Rzeczywiście, trzeba będzie pomyśleć o tablicy informacyjnej od frontu budynku – potwierdził burmistrz.

Przedstawiciele szkółki siatkarskiej dla dzieci Volley King zwrócili się z prośbą o objęcie przez burmistrza i Radę Miejską patronatu nad organizowanym w przyszłym roku turnieju mini siatkówki.
- W wielką przyjemnością, zachęcam także do złożenia wniosku na dofinansowanie w ramach otwartego konkursu dla organizacji. Zawsze z chęcią wspieramy wszystkie działania, związane ze sportową aktywizacją dzieci i młodzieży – podkreślał burmistrz.

Spotkanie trwało blisko dwie godziny. Wzięli w nim udział, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza: Zastępca Krystian Wołoszyn, radni: Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, Sławomir Łukawski, Piotr Krzyśpiak, Dariusz Błaszczyk, Marek Gąsior, Marek Jakubina, Jarosław Dąbrowski, Tomasz Czekaj, Mariusz Szafraniec oraz panie Zofia Marek i Teresa Małecka. Obecny był także dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Paweł Kaczmarek oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group