Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Perspektywiczne szkoły – ranking

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 7:39
Aktualizacja: 9:04
Autor: red.
powiat świdnicki: Perspektywiczne szkoły – ranking
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Według najnowszego rankingu szkół ponadgimnazjalnych przygotowanego przez „Perspektywy”, najlepszym technikum w powiecie świdnickim jest Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych, a najlepszym liceum – II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy.

W województwie ZSH-T uplasowało się na piętnastej pozycji. Dwa oczka niżej znalazło się technikum w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Na liście 25 najlepszych techników nie ma więcej naszych szkół. Dłuższa lista – z 50 pozycjami – przedstawia najlepsze ogólniaki.

II LO mam w województwie miejsce osiemnaste, za wieloma liceami z Wrocławia, ale też za szkołami z Wałbrzycha, Legnicy, Lubina i Dzierżoniowa. Na miejscu czterdziestym drugim znalazło się I LO w Świdnicy, a na czterdziestym szóstym – LO w Strzegomiu. I to wszystkie szkoły z naszego powiatu w pierwszej pięćdziesiątce.

W ocenie szkół pod uwagę brane były sukcesy w olimpiadach (30 proc.), matura z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.), matura z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) i opinia wśród kadry akademickiej (10 proc.).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group