Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław/Świdnica: Petik całe życie spędzi za kratami – wyrok świdnickiego sądu utrzymany

Środa, 20 października 2010, 15:56
Aktualizacja: 17:57
Autor: red.
Wrocław/Świdnica: Petik całe życie spędzi za kratami – wyrok świdnickiego sądu utrzymany
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwa razy sąd skazał go na dożywocie, dwa razy jego sprawę badał też sąd apelacyjny. I wiemy już ostatecznie: Petr Petik sam zamordował nastoletnią Ewę, za kratami spędzi całe życie (o ile nie dojdzie do przedterminowego zwolnienia). – Obrońcy oskarżonego przysługuje kasacja, ale nie obejmuje ona samego wyroku, może być zastosowana jedynie w razie rażących naruszeń w sądzie apelacyjnym – mówi sędzia Witold Franckiewicz z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Jednak chyba już o żadnych naruszeniach czy niedopatrzeniach nie może być mowy. Świdnicki sąd dwa razy był pewny, że Petr Petik dokonał gwałtu i bestialskiego morderstwa sam, sąd wrocławski wczoraj potwierdził to swoim wyrokiem.

Temida szybko zajęła się młodym mężczyzną ze Świdnicy, który zamordował 15 listopada 2008 r. Ewę Biernacką. Dwa dni po zbrodni trafił do aresztu, w sierpniu 2009 r. ruszył proces. Po miesiącu był już wyrok: dożywocie. Ale mecenas Łukasz Bielawski złożył apelację i sprawa znów wróciła do Świdnicy. Inny skład sędziowski w czerwcu wydał kolejny wyrok skazujący. I tym razem obrońca odwoływał się. Nadaremno.

Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zeznawała biegła z zakresu DNA. Wypowiadała się ona m.in. na temat chusteczki, którą znaleziono półtora metra od ciała zamordowanej. Na chusteczce było DNA należące do nieustalonej osoby. Sąd uznał, że to nieistotny dowód. Miejsce, w którym została zamordowana Ewa, było często uczęszczane przez przechodniów, którzy skracali sobie drogę idąc torowiskiem przy ul. Bystrzyckiej. Chusteczkę mógł tu rzucić ktokolwiek.

- Cieszę się z wyroku sądu apelacyjnego – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. - To była prestiżowa sprawa dla naszej prokuratury, ciężka i trudna dla rodziny ofiary.

Więcej na ten temat:
* Petik sam zamordował Ewę, został skazany na dożywocie - środa, 16 czerwca

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group