Czytających: 1228

REGION: Pewny awans Polonistów

Czwartek, 3 września 2020, 8:47
Aktualizacja: 8:55
W meczu Pucharu Polski, A–klasowy Górnik Wałbrzych nie dał rady III–ligowej Polonii/Stali Świdnica. Goście wygrali 4–1.

Goście już na początku spotkania udowodnili, że są lepiej dysponowani i wyżej notowani. Rzut wolny skutecznym strzałem zakończył Wojciech Szuba, który w przeszłości miał epizod w Górniku. W kolejnych minutach goście sprawiali nadal lepsze wrażenie i efektem był gol zdobyty przez Myrtę w 15. minucie meczu. Po stracie drugiego gola wałbrzyszanie starali się nieco dłużej utrzymywać przy piłce, ale oprócz sporadycznych ataków, nie potrafili poważniej zagrozić bramce Kota. Kiedy w 55. minucie pononwie na listę strzelców wpisał się Szuba, stało się jasne, że do kolejnej rundy awansują świdniczanie. Wprawdzie po 4 kolejnych minutach biało-niebiescy zdobyli gola za sprawą Rosickiego, ale nie zmieniło to obrazu gry. Górnicy się starali, ale goście dość łatwo rozbijali te ataki, a w 88. minucie zadali decydujący cios i gola dla Polonii zdobył Szczygieł.

Górnik Wałbrzych - Polonia/Stal Świdnica 1-4 (0-2)

Górnik: Malczewski, Smoczyk, Orzech, Rosicki, Dudek, Krawczyk, Niedźwiedzki, Kobylański, Winiarski, Sobiesierski, Chajewski oraz Kubiak, Marciniak, Budzyński, Rzeszotko, Siwiński, Biskup, Hallyson.

Polonia: Kot - Paszkowski, Frankiewicz, Salamon, Ł.Kot - Sowa, Szuba, Sztylka, Borowy - Myrta, Baumgartner oraz Koziarz, Filipczak, Tragarz, Szczygieł, kozachenko, Białas, Jaroszyński