Czytających: 1419

klasa okręgowa: Pięć bramek Stali na inaugurację wiosny

Sobota, 30 marca 2013, 19:23
Aktualizacja: 19:54
Piłkarze Stali Świdnica miło wspominać będą swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 wałbrzyskiej klasy okręgowej. Podopieczni Tomasza Oleksego pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śląskiej w Świdnicy zespół Gromu Witków 5:0.

Od pierwszych minut dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze częściej goszcząc na połowie rywali. Defensywa Gromu spisywała się jednak bez zarzutu, jak się okazało na finiszu jedynie do 30. minuty spotkania. Piłkę w pole karne dośrodkował z rzutu wolnego Morawski, gdzie skutecznym strzałem głową popisał się Majcherczyk i było 1:0 dla faworyta tego pojedynku. Goście nie mogli pozbierać się po utracie bramki i już sześć minut później przegrywali 0:3. Najpierw Czernicki precyzyjnym uderzeniem po długim słupku pokonał Kudłacza, a następnie ta sztuka udała się Morawskiemu i nikt nie miał wątpliwości, że jest już po meczu.

Po zmianie stron piłkarze Gromu ambitnie ruszyli do przodu starając się zmniejszyć rozmiary porażki i jeszcze powalczyć w tym starciu. Piłkarze Romana Szuby nie znaleźli jednak recepty na dobrze spisująca się obronę Stali, mało tego, jeszcze dwukrotnie byli zmuszeni patrzeć na futbolówkę umieszczoną we własnej bramce. Po trafieniu Mroza i drugim golu w meczu Morawskiego Stal Świdnica pokonał Grom Witków 5:0.

Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, a przede wszystkim z tego, że po długiej przerwie zagraliśmy w końcu mecz o stawkę. Do momentu strzelenia pierwszej bramki, sprawialiśmy wrażenie nieco zdenerwowanych i stremowanych. Później ciśnienie już zeszło i było coraz lepiej. Jestem zadowolony, że zagraliśmy na zero z tyłu i strzeliliśmy sporo bramek choć nad skutecznością trzeba jeszcze popracować, bo niektóre sytuacje można było lepiej wykończyć. Spodziewałem się w dzisiejszym spotkaniu sporo walki i tak było. Piłkarze Gromu zagrali bardzo ambitnie, twardo i nie odstawiali często nogi. Cieszymy się zatem z okazałego zwycięstwa – powiedział po meczu Tomasz Oleksy, trener Stali Świdnica.

Stal Świdnica – Grom Witków 5:0 (3:0)

Stal: Kot, Jędrasiewicz, Salamon, R. Oleksy, Sowa, Kmieciak, Czernicki, Morawski, Mika, Majcherczyk oraz Szubart, Dolecki, Adamus, Sikora, T. Oleksy

Grom: Kudłacz, Piech, A. Kujawa, Spłocharski, M. Cegielski, Ł. Cegielski, Szuba, Oracz, P. Kloc, Liszka, Smutek oraz Rutkowski, Skolimowski, Sz. Kloc, Żołnierek